Miejskie inwestycje z pewnymi problemami

Opublikowano: 07 lipiec 2017, 08:40 Kategoria Aktualności
drogiinwestycjegarwolin

W kilku dzielnicach Garwolina trwają inwestycje drogowe, które idą dobrym tempem. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z założeniami, bo plany weryfikują oferty wykonawców, które przewyższają miejski budżet. Tak jest m.in. przy ul. Bocznej.

O bieżącym postępie tegorocznych inwestycji miejskich podczas ostatnie sesji mówił kierownik wydziału inwestycyjnego magistratu. Wojciech Zalewski zaczął od tematu ul. Bocznej. Dobra wiadomość to zakończenie przebudowy oświetlania. Za ponad 130 tys. zł powstało m.in. 13 punktów oświetleniowych wykonanych w technologii LED.

Co z odwodnieniem ul. Bocznej?

Niestety, w miejscu stoi pilna inwestycja wykonania odwodnienia tej ulicy. Urząd miasta dwukrotnie ogłaszał przetarg. Za każdym razem najniższa oferta przekraczała zakładany na ten cel budżet. – Planujemy zrealizować to zadanie w nieco mniejszym zakresie, ale tak, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo przed okresem jesiennym, kiedy występuje najwięcej opadów – zapewniał kierownik Zalewski.

Z odnowionego traktu mogą cieszyć się już mieszkańcy ul. Żeromskiego. Dywanik asfaltowy został ułożony na odcinku ponad 700 metrów. Wymieniono krawężniki oraz wykonano 54 metry kanalizacji deszczowej.

Łącznik do strefy przed końcem wakacji

W trakcie realizacji, przewidzianej do 25 sierpnia, jest przebudowa ulicy Romanówka. Inwestycja połączona jest z odwodnieniem odcinka do Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej z wykonaniem zbiornika odparowującego na wody deszczowe.

Na tydzień przed końcem wakacji ma być gotowa kolejna inwestycja drogowa. Ponad 200 tys. zł urząd miasta wyda na wykonanie nawierzchni asfaltowych na równoległych odcinkach Senatorskiej i Nadwodnej (od ul. Kościuszki do ul. Młyńskiej).

Za mało kasy

Pod koniec czerwca magistrat otworzył oferty w przetargu na II etap tegorocznych inwestycji drogowych. Niestety, w tym przypadku, także możliwości weryfikuje rynek. 250 tys. zł przeznaczone w miejskim budżecie na pokrycie asfaltem traktu od ul. Hłaski do Studzińskiego, okazało się za małą kwotą. Trwają prace związane z przygotowaniem zapytania ofertowego na budowę 150-metrowego odcinka ul. Maczka (od ul. Andersa).

Oprócz dużych inwestycji, na bieżąco magistrat dokonuje napraw cząstkowych dróg. Kierownik wydziału gospodarski komunalnej Albert Baran, przypomniał w trakcie sesji, że od początku roku miasto wydało na tłuczeń i masę asfaltową „na zimno” 50 tys. zł.

Zgodnie z planem przebiegają prace przy III etapie budowy zbiornika retencyjnego. Wykonawca z Sandomierza inwestycję musi zakończyć do 10 października.

Łukasz Korycki

fot. przebudowa ulicy Romanówka

Komentarze  

+3 #1 andersazofia 2017-07-07 16:27
jak długo jeszcze beda utrudnienia na ul Andersa. Wykonawca
pracujae na drodze w poniedziałek od godz 9 lub 10 konczy prace w piatek po południu a utrudnienia okropne . Podczas zmiany Swiatel potrafi tak wyjechac sprzetem swoim na pas ze trzeba czekac na przejazd czasami 2 zmiany swiateł Porażka
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież