Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 04 lipiec 2017, 09:09 Kategoria Aktualności
kronika policyjnapolicjaKPP Garwolin

Kronika zdarzeń kryminalnych zaistniałych od 25 czerwca do 2 lipca

Plaga pijanych kierowców

Kilkunastu pijanych kierowców zatrzymali policjanci w minionym tygodniu na drogach powiatu garwolińskiego. Rekordziści mieli w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Zatrzymany 2 lipca w Lipówkach 43-letni kierowca seata miał 2,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a zatrzymany 29 czerwca w Garwolinie 72-letni kierowca fiata miał 2,18 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 2 lipca zatrzymany w Parysowie 26-latek miał 1,72 promila, zatrzymany w Żelechowie 32-latek miał 1,59 promila, a zatrzymany w Gończycach 24-latek – 1,11promila. Pijanych 24-latków zatrzymano także 1 lipca i 30 czerwca. Kierowca zatrzymany w Hucie Żelechowskiej miał 1,23 promila, a kierowca zatrzymany w Trojanowie – 1,26 promila.

Pijany spowodował wypadek

25 czerwca w Maciejowicach 56-letni kierowca kierujący osobowym renaultem, doprowadził do kolizji drogowej z osobowym audi. Jak się okazało kierowca renaulta w wydychanym powietrzu miał 2,87 promila alkoholu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Maciejowice.

Kradzież sieci trakcyjnej w Łaskarzewie

26 czerwca w Łaskarzewie nieznani sprawcy dokonali kradzieży w rejonie leśnym sieci trakcyjnej. PKP Energetyka S.A. oszacowała straty na kwotę około 28 tysięcy złotych. Ustaleniem sprawców oraz odzyskaniem skradzionego mienia zajęli się policjanci z PP Łaskarzew.

Nieletni włamał się do baru

26 czerwca w Garwolinie na ul. Aleja Legionów nieletni włamał się do baru, skąd usiłował dokonać kradzieży pieniędzy oraz artykułów spożywczych i monopolowych. Zamierzonego celu nie osiągnął ponieważ został zatrzymany na miejscu przez właściciela lokalu. W wyniku włamania uszkodzeniu uległa roleta okienna. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Zatrzymali poszukiwanych

29 czerwca w Trąbkach policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, poszukiwanego listem gończym, celem odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Tego samego dnia w Garwolinie funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego mężczyznę, celem odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym oraz poszukiwanego do ustalenia miejsca pobytu. Po wykonaniu czynności oraz uiszczeniu należności, mężczyzna został zwolniony. W Rudzie Talubskiej dzielnicowy zatrzymał 25-letniego mężczyznę, poszukiwanego do ustalenia miejsca pobytu. Po wykonaniu czynności mężczyzna zwolniony.

Zatrzymany za narkotyki

2 lipca w Sławinach dzielnicowi z KPP Garwolin u 24-letniego mężczyzny ujawnili pudełko oraz woreczek foliowy z zawartością marihuany. Sprawca został zatrzymany do wyjaśnienia. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież