Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 03 lipiec 2017, 07:54 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 26 czerwca do 2 lipca.

Pożar nieużytkowanych domków letniskowych
28 czerwca. Po północy miał miejsce pożar dwóch nieużytkowanych domków letniskowych w Oblinie, na terenie posesji dawnego ośrodka wypoczynkowego. Do działań zadysponowano dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP. Strażacy podali prądy wody w natarciu na płonące budynki, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do przeszukania i przelewania pogorzeliska. Akcja trwała blisko dwie godziny.

Pożar budynku inwentarskiego

28 czerwca. Po godz. 3 w nocy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze obory w Życzynie, gm. Trojanów. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest poddasze budynku inwentarskiego. Strażacy podali prądy wody oraz piany na płonące płody rolne. Po stłumieniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji więźby dachowej wraz z przekryciem oraz usuwania spalonej słomy i siana z poddasza. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz siedem zastępów OSP. Działania trwały ponad pięć godzin.

Interwencje po nawałnicy

29 czerwca. Jednostki ochrony przeciwpożarowej z tereny powiatu garwolińskiego interweniowały 22 razy w związku z usuwaniem skutków nawałnic. Strażacy usuwali głównie konary lub drzewa powalone na drogi lub linie energetyczne m. in. w Rudzie Tarnowskiej, Żabieńcu (gm. Trojanów), Zgórzu, Starym Miastkowie, Rudniku, Miastkowie Kościelnym(dwukrotnie), Lalinach, Trojanowie, Żelechowie, Piastowie (dwukrotnie), Starej Hucie.

Zdarzenie drogowe w Trąbkach

30 czerwca. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Trąbkach, gdzie samochód osobowy Ford Puma uległ dachowaniu. Pomocy medycznej kierowcy udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Pilawa.

Zdarzenie drogowe w Woli Życkiej

2 lipca. Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Woli Życkiej w którym uczestniczył samochód osobowy marki Toyota Avensis. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież