3 mln 398 tys. zł będzie kosztowała budowa oczyszczalni ścieków w Rudzie Talubskiej. To najtańsza oferta wyłoniona w przetargu. Inwestycję wykona firma z Tomaszowic. Umowa zostanie podpisana w ciągu kilku dni.

Wczoraj Urząd Gminy Garwolin poinformował o wyniku postępowania przetargowego na budowę oczyszczalni ścieków w Rudzie Talubskiej. Samorząd przeznaczył w budżecie na ten cel 3 mln 875 tys. zł. Tylko dwie spośród 6 złożonych ofert mieściły się w zaplanowanym budżecie. Najkorzystniejsza okazała się ofert firmy z Tomaszowic.

Swoje oferty złożyły także firmy z Lublina, Szczecina, Rzeszowa, Piotrkowa Trybunalskiego. Najdroższą okazała się oferta konsorcjum lokalnych firm z Garwolina i Górzna – opiewała na kwotę ponad 5 mln zł.

- Inwestycja ruszy zaraz po podpisaniu umowy. Budowa oczyszczalni będzie trwała dwa lata. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej zostało wykonane w tym roku – mówi Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Garwolin.

Zadanie obejmuje budowę oczyszczalni ścieków wraz z infrastrukturą towarzyszącą . Budowa oczyszczalni ścieków obejmuje budowę między innymi : reaktora biologicznego, budynku technicznego, zbiornika magazynowego osadu nadmiernego, pompowni ścieków surowych, zbiornika uśredniającego ścieki i osady dowożone, studni pomiarowej ścieków oczyszczonych, budynku mechanicznego oczyszczania ścieków, pompowni ścieków oczyszczonych i bioreaktora biologicznego. W zakresie robót instalacyjnych zostanie wykonana sieć wodociągowa do oczyszczalni ścieków, sieć kanalizacyjna, kanał ścieków oczyszczonych oraz sieć oświetlenia terenu i zasilania energetycznego obiektów.

Do oczyszczalni odprowadzane zostaną ścieki z miejscowości: Sulbiny, Ruda Talubska i Górki. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na budowę kanalizacji w tych miejscowościach. Inwestycja ma być zrealizowana do 2020 roku. Docelowo będą również dopływać ścieki z miejscowości Taluba i Feliksin.

jd

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież