Zgłoś swój ogród do konkursu

Opublikowano: 30 czerwiec 2017, 06:27 Kategoria Aktualności
garwolinogródkonkurs

Codzienna pielęgnacja, czekanie na efekty czasem przez wiele lat - to trudne życie ogrodnika. Ale tez zachwyt znajomych, satysfakcja z dobrze utrzymanego ogródka czy balkonu. Urząd Miasta w Garwolinie zachęca do wzięcia udziału w konkursie „Najpiękniejszy ogród i najciekawsze kompozycje zieleni - Garwolin 2017”.

To już XIII edycja konkursu dla mieszkańców naszego miasta, którzy z pasją zagospodarowują bliskie im tereny zielenią i kwiatami. W zmaganiach mogą wziąć udział: właściciele i użytkownicy nieruchomości i obiektów usługowych, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe oraz zakłady pracy – pod warunkiem, że zgłaszane obiekty znajdują się na terenie Garwolina.

Kryteriami oceny są: walory estetyczne, zastosowanie zieleni, jako podstawowego elementu kompozycji, elementy małej architektury, zaangażowanie i wkład pracy w podniesienie atrakcyjności zagospodarowania, w tym dbałość o czystość. Chcemy docenić twórców estetycznego i efektownego zagospodarowania najbliższego otoczenia, które niewątpliwie wpływa na promocję naszego miasta.

Urząd miasta zgłoszenia przyjmuje do 21 lipca w kategoriach:

  1. ogród -  ciekawie zaprojektowane, urządzone i utrzymane ogrody.
  2. detal ogrodowy – pojedyncza rabata, skalniak, grupa drzew i krzewów, oryginalny żywopłot, ciekawa altana, pnącza, zielony dach itp.
  3. balkon i taras – ciekawe i oryginalne zestawienia i odmiany kwiatów, krzewów.
  4. zagospodarowanie terenu przed posesją – utrzymanie zieleni na poboczach, w rowach, nasadzenia kwiatów, drzew i krzewów, a także gazony, donice, rabaty.

W okresie od 24 do 31 lipca br. komisja konkursowa w terminach uzgodnionych z uczestnikami, dokona oględzin w terenie i wybierze zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W tegorocznym konkursie, jak co roku, przewidziana jest Nagroda Internautów. W sierpniu, po oględzinach komisji, na fanpage’u Miasta Garwolin, zostaną zamieszczone zdjęcia nominowanych obiektów. Nagroda zostanie przyznana uczestnikowi, którego zgłoszenie zdobędzie największą ilość polubień. Laureatów konkursu, zarówno wyłonionych przez komisję, jak i wybranych przez internautów, ogłosimy podczas wrześniowego posiedzenia Rady Miasta.

Zgłoszenia można przesyłać pocztą na adres: Urząd Miasta Garwolin ul. Staszica 15, 08-400 Garwolin, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „konkurs ogrody”, osobiście, lub telefonicznie pod nr: 25 786 42 44. Regulamin konkursu w załączniku poniżej, w wersji papierowej dostępny jest także w siedzibie Urzędu, w pokoju nr 15B (budynek B w podwórku).

UM Garwolin/opr. Redakcja

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież