Przy 13 głosach za i sprzeciwie Krzysztofa Mazurka burmistrz Garwolina uzyskał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. – Dziękuję za udzielenie mi kredytu zaufania – zaznaczał Tadeusz Mikulski.

Dzisiejsze głosowanie nad wotum zaufania dla burmistrza było poprzedzone sprawozdaniami z tytuły wykonania budżetu miasta w 2016 roku. 98 procent – tyle wyniósł stopień realizacji zarówno dochodów jak i wydatków. Samorząd wydał 67,8 mln zł, z czego przeszło 2,5 mln zł na inwestycje.

 

Pozytywną ocenę w kwestii rozliczenia ubiegłorocznego budżetu miastu wydała Regionalna Izba Obrachunkowa. Podobne stanowisko zajęli radni komisji budżetowej oraz rewizyjnej, którzy wnioskowali o udzielenie absolutorium.

W głosowaniu za udzieleniem wotum zaufania głosowało 13 radnych. Przeciwny był Krzysztof Mazurek. – Dziękuję za udzielenie mi kredytu zaufania. W dalszym ciągu będą się starał, z całym podległym personelem, wykonywać zadania dla dobra wszystkich mieszkańców – mówił burmistrz Tadeusz Mikulski.

Włodarza za pracę chwalił radny Leszek Mączka. – Nie chcę się podlizywać, ale muszę podziękować za to co zostało do tej pory zrobione. Miasto pięknieje! – zaznaczał radny.

Nowi radni i karta weterana

W trakcie dzisiejszej sesji radni zatwierdzili elekcję czterech członków Młodzieżowej Rady Miasta, których wyłoniły tegoroczne wybory uzupełniające. W tym gronie znaleźli się: Antoni Biernacki (PG nr 1), Miłosz Dziwiszek (LO Garwolin), Damian Piętka, Piotr Strachota (obaj ZSP nr 1 w Garwolinie).

W końcowej części sesji radni jednogłośnie zdecydowali o powstaniu Garwolińskiej Karty Weterana. Dokument upoważnia do 60% zniżki na pływalnię „Garwolanka”, siłownię oraz bilety do Kina "Wilga". Nowy element polityki socjalnej miasta, póki co nie będzie wykorzystywany często. Z informacji Ministerstwa Obrony Narodowej wynika, że weteranów w Garwolinie jest sześciu.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+4 #3 Mieli racjęMĄKA 2017-06-29 22:19
Pan Maczka podobno kandydował z listy PIS, Teraz wraz z koalicja głosuje. Panie Leszku już nigdy pan nie będzie kandydatem PIS, to była wielka pomyłka!!!Stowa rzyszanie "Bezpieczny Garwolin" miało rację ze pana wyrzucili. Jest pan bardzo cienki w relacjach garwolińskiej elity politycznej moze pan potrafi wiele mówic lecz efektów ZERO!!!
Cytować
+3 #2 za nazwe ulicy sie sprzedałAlicja 2017-06-29 16:31
Cytuję Alicja:
Z tego artykułu widać ze radny Maczka dołączył do koalicji
"No cóż koleś kolesia popiera"

Panie Maczka za nazwe ulicy w dalekiej perspektywie pan sie sprzedał,,tyklo gdy bedzie ulica to juz tych raDNYCH NIE BEDZIE jak równiez pana.Czas biegnie nie ubłagalnie.Nato miast w pamieci pozostają nie godne
Cytować
+3 #1 Z opozyci do koalicjiAlicja 2017-06-29 10:06
Z tego artykułu widać ze radny Maczka dołączył do koalicji
"No cóż koleś kolesia popiera"
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież