Mazowiecki Kurator Oświaty wystąpił o zbadanie legalności, ogłoszonych przez Zarząd Powiatu Garwolińskiego, konkursów na dyrektorów ZSP nr 2 CKP w Garwolinie oraz ZS w Miętnem.

Informację o tym, że ogłoszeniami o konkursach zainteresował się kurator oświaty, pojawiały się nieoficjalnie od kilku dni.

 

Fakt potwierdza rzecznik Mazowieckiego Kuratora Oświaty. - MKO (...) wystąpił do Wojewody Mazowieckiego o ustalenie legalności działań organu prowadzącego tj. Powiatu Garwolińskiego w związku z ogłoszeniem konkursów na stanowisko dyrektora ZS CKP i CKU im. S. Staszica w Miętnem oraz dyrektora ZSP nr 2 CKP im. T. Kościuszki w Garwolinie – mówi Andrzej Kulmatycki.

Jak dodaje, kurator oświaty zakwestionował nieuwzględnienie w ogłoszeniach o konkursach możliwości startowania tzw. menadżerów oświaty. Zgodnie z treścią ogłoszeń, o stanowiska dyrektorskie w obu szkołach może ubiegać się nauczyciel dyplomowany lub mianowany. – Tym samym zawężono krąg kandydatów, którzy mogą przystąpić do konkursu – uzupełnia rzecznik MKO.

Zapisy w ogłoszeniach uniemożliwiły start m.in. obecnemu dyrektorowi ZS w Miętnem Zdzisławowi Majewskiemu. Aplikacje do miętnieńskiej szkoły zgłosiły Lilla Nawrocka oraz Olga Domańska. O reelekcję w Dwójce stara się Ewa Flaga, która nie ma kontrkandydata.

Uruchomienie organu wojewody w procesie ogłaszania konkursu może skomplikować jego przeprowadzenie oraz podejmowanie kolejnych decyzji. Przesłuchania komisji konkursowej zaplanowane są na 4 lipca. Mało prawdopodobne, aby do tego czasu wojewoda wydał decyzję w tej sprawie.

Czekamy na komentarz starosty w tej sprawie.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+10 #5 konkurs w 2bedok 2017-06-30 15:57
Pani Flaga wprowadza tylko rządy twardej ręki. Nauczyciele do komisji konkursowej podani z rozdzielnika. Ciekawe jak przedstawiciele rodziców? Nikt nie ma ochoty się przeciwstawiać. Obecnie kiedy jest tylko jeden kandydat ten konkurs nie ma sensu. Najlepiej unieważnić konkurs z braku kandydatów.
Cytować
+11 #4 Panie JanieJakub 2017-06-29 18:31
Panie Janie moje dzieci kończyły uczyć się w tej szkole jeszcze przed panią Flagą. Dyrektorem był wtedy starszy pan. Szkoła nie była wtedy na pierwszych stronach portali internetowych bo takowych nie było. Ale wiedziałem, że choć moje urwisy do najzdolniejszyc h nie należą to jednak z różnymi problemami ale szkołę ukończą. Teraz to co do mnie dociera raczej nie zachwyca. Matury .... o zgrozo coraz gorzej. Jedyna konkurencyjna szkoła dla nich to szkoła w Miętnem. Ale gdy do konkursu nikt nie podchodzi z ich nauczycieli to oznacza, że każdy opór zostanie zwalczony siłą. Nauczyciele w dobie obecnego kryzysu związanego z kolejną reformą dbają o własne stołki i boją się kandydować. A pani Flagą co ma do stracenia???
Jednak dla czystej przyzwoitości konkurs do którego przystepuje tylko jeden kandydat i to na takie poważne stanowisko traci rangę konkursu. Dajmy szansę nowym ludziom z nowymi pomysłami i świeżą krwią.
Cytować
+2 #3 nie chwalcie tak Flagowej.vitkacy 2017-06-29 17:06
Cytuję Jan:
Droga Pani Krystyno, nie wiem jak wygląda sprawa w Miętnem, jednak wystarczająco dobrze zdaje sobie sprawę jak wygląda sprawa w ZSP 2 i jak już Pani powiedziała wystarczy pomyśleć i zobaczyć jak Pani Flaga zaczęła stawiać tą szkołę na nogi i dbać o lepsze standardy. Myślę że póki co nikt dużo lepiej nie będzie się tym zajmował co Pabi Flaga.

nie chwalcie tak Flagowej, bo kobita nie ma umiaru, a sprawy których nie potrafi rozwiązać kończą sie w sądzie, np z Barbarą K., no ta bene członkinią związku sierpień
Cytować
+3 #2 Pani Krystyno - wystarczy pomyśleć.Jan 2017-06-28 21:47
Droga Pani Krystyno, nie wiem jak wygląda sprawa w Miętnem, jednak wystarczająco dobrze zdaje sobie sprawę jak wygląda sprawa w ZSP 2 i jak już Pani powiedziała wystarczy pomyśleć i zobaczyć jak Pani Flaga zaczęła stawiać tą szkołę na nogi i dbać o lepsze standardy. Myślę że póki co nikt dużo lepiej nie będzie się tym zajmował co Pabi Flaga.
Cytować
+6 #1 uczciwośćKrystyna 2017-06-28 15:40
Konkursy, w których już przed postępowaniem wszyscy znają jego wynik. I to nazywamy prawością? W jednej szkole dwóch kandydatów- minimum zachowane. Ale co to za konkurs gdzie nie ma kontrkandydatów ?
A może nie ma sensu startować i narażać się na późniejsze konsekwencje?? Wystarczy pomyśleć.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież