Odeszła w wieku 106 lat

Opublikowano: 28 czerwiec 2017, 08:05 Kategoria Aktualności
żelechówmarianna dziubak

W poniedziałek zmarła najstarsza mieszkanka gminy Żelechów, a może i całego powiatu. Marianna Dziubak odeszła w wieku 106 lat. W październiku świętowałaby 107. urodziny.

Informację o śmierci mieszkanki Woli Żelechowskiej podał Urząd Miejski w Żelechowie. „Pani Marianna urodziła się w 1910 roku w Woli Żelechowskiej. Tam dorastała, założyła rodzinę, wychowała swoje dzieci, doczekała się wnuków i prawnuków. Bez wątpienia przeżyła swoje życie w najpiękniejszy z możliwych sposobów – dając miłość najbliższym. Swym charakterem, poświęceniem, pogodą ducha i optymizmem, dawała radość i szczęście innym” - czytamy na stronie magistratu.

Pani Marianna była osobą pogodną i optymistycznie nastawioną do życia. Była świadkiem wielu zdarzeń XX wieku, które wielu z nas zna tylko z opowiadań i z lekcji historii. Przeżyła ciężkie czasy wojen, najpierw jako dziecko, potem jako już dorosła kobieta. Pomimo wielu trudności napotkanych w swoim życiu, pozostawała pogodna i uśmiechnięta. Mimo tak zaawansowanego wieku, cieszyła się doskonałą pamięcią. Była doskonałym źródłem wiedzy dla rodziny i znajomych.

łk za www.zelechow.pl

fot. UM Żelechów

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież