Rozesłanie na Obozy Skautów Europy

Opublikowano: 27 czerwiec 2017, 12:44 Kategoria Aktualności
skauci europyłaskarzew

W sobotę 24 czerwca w Łaskarzewie odbyło się Rozesłanie na Obozy środowiska garwolińsko-pilawskiego Skautów Europy.

Wydarzenie przebiegło w harcerskim stylu – rozpoczęło się grą dla harcerzy z drużyn z Garwolina, Pilawy i Łaskarzewa oraz zbiórką dla wilczków z Pilawy i Łaskarzewa, punkt centralny stanowiła Msza Święta, a zakończył je Apel Rozesłania.

W części przed mszą, harcerze wczuli się w rolę żołnierzy I wojny światowej, doświadczając ich rozterek, problemów i przygód. Zwycięzcą tej gry został zastęp Lis z 1. Drużyny Łaskarzewskiej bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wilczki z Pilawy gotowali obiad, po czym wraz z wilczkami z Łaskarzewa przeżyli serię gier i zabaw.

Podczas Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Mariusz Szyszko, ks. Adam Woźniak, duszpasterz środowiska łaskarzewskiego Skautów Europy, wygłosił homilię, podczas której między innymi zachęcał do tego, aby letnie obozy i wędrówki przeżywać razem z Panem Bogiem, jadąc na nie w stanie łaski uświęcającej.

Na Apelu hufcowy 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy hm. Emil Piotr Zawadka HR oraz hufcowa 2. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego phm. Magdalena Żochowska HR przeczytali rozkaz, w którego treści znalazły się słowa podzięki za rok wilczkowych i harcerskich przygód oraz zachęty do owocnego przeżywania czasu obozów letnich. Na zakończenie  skauci oraz rodzice środowiska garwolińsko-pilawskiego Skautów Europy wznieśli okrzyk „Ad Mariam Europa!”

Dla szefów 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy dopełnieniem rozesłania była nocna Rada Hufca, w czasie której podsumowali rok jego pracy.

Krzysztof Olaf Żochowski HO

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież