Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 26 czerwiec 2017, 10:04 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 19 do 25 czerwca.

Zdarzenie drogowe w Miastkowie Kościelnym
20 czerwca. Przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Miastkowie Kościelnym, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Renault Laguna i Ford Focus. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył zastęp OSP Wola Miastkowska.

Zdarzenie drogowe w Pilawie

23 czerwca Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 805 w Pilawie, gdzie samochód osobowy Audi A4 zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Pilawa.

Zdarzenie drogowe w Miętnem

23 czerwca. Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Miętnem, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Golf i Ford Mondeo. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do kierującego Volkswagenem. Następnie poszkodowanego ewakuowano z pojazdu i przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach i dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe w Woli Rębkowskiej

23 czerwca. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Woli Rębkowskiej, gdzie samochód osobowy Skoda Octavia zjechał z drogi i znalazł się w pozycji na dachu. Pomocy medycznej kierowcy udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wola Rębkowska.

Poszukiwania mężczyzny na terenie kompleksu leśnego między Trzcianką, a Sokołem

23 czerwca. Przed godz. 23 jeden zastęp PSP oraz sześć zastępów OSP prowadziło poszukiwania mężczyzny na terenie kompleksu leśnego między Trzcianką, a Sokołem. Z informacji jaka wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wynikało, że miał on podjąć próbę samobójczą. Podczas przeszukiwania lasu druhowie z OSP Sokół odnaleźli mężczyznę, którego po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego. Działania, podczas których służbą wiodącą była Policja trwały blisko dwie godziny.

Zdarzenie drogowe w Mariańskim Porzeczu

25 czerwca Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Mariańskim Porzeczu, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Fiat Croma i Volkswagen Golf. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież