21 czerwca w okolicach wiaduktu w Trąbkach doszło do zdarzenia z udziałem trzech aut. Działania policji wykazały, że sprawca, który oddalił się z miejsca zdarzenia, był kompletnie pijany. Kierowca busa do przewozu osób, który brał udział w zdarzeniu dostał mandat w wysokości 2 tys. zł.

W minioną środę około godziny 9:00 na DK 17 w Trąbkach doszło do wypadku. 40-letni mężczyzna, kierując osobowym volvo w kierunku Lublina, nie zachował należytej ostrożności oraz bezpiecznego odstępu i na prostym odcinku drogi uderzył w prawidłowo jadącego przed nim w tym samym kierunku dostawczego mercedesa, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. W skutek uderzenia mercedes uderzył w stojącego przed nim iveco przewożącego osoby. W wyniku zdarzenia do szpitali przewieziono pięć osób, gdzie po wstępnych badaniach pozostawiono dwie osoby z powierzchownymi obrażeniami ciała.

Sprawca wypadku, kierujący volvo, oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia, ale został zatrzymany w pobliskiej miejscowości przy sklepie. Zbadano go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - z wynikiem 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo od mężczyzny została pobrana krew w celu badania na zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w KPP Garwolin.

Podczas wykonywania na miejscu czynności przez policjantów ujawniono, nieprawidłowości w busie Iveco, gdzie kierowca nie rejestrował czasu pracy na urządzeniu rejestrującym - tachograf. Policjanci na kierowcę nałożyli mandat w wysokości 2000 złotych oraz wystąpiono z decyzją do Inspekcji Transportu Drogowego na właściciela firmy, za co grozi kara 5000 złotych.

23 czerwca Prokurator Rejonowy w Garwolinie zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież