W Szkole Podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej po raz pierwszy świętowano „Gminny Dzień Rodziny”. Impreza skupia w sobie obchody Dni - Dziecka, Matki, Ojca oraz pierwszego dnia wakacji.

Impreza charakteryzowała się rodzinnym klimatem, a popołudnie upływało na wspólnej zabawie i integracji. Na rodziny czekały grill, loteria fantowa i wyprzedaż garażowa. Dzieci miały do dyspozycji pełen wachlarz zabaw . Oblegały „dmuchańce”, jeździły na mechanicznych konikach, skakały na trampolinach o stoisku z watą cukrową nie wspominając.

W przeglądzie talentów dzieci zaprezentowały umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Później miały okazję zmierzyć się w meczach piłki nożnej i siatkowej. Wieczorem została przewidziana również wspólna zumba, a dla starszych uczestników – zabawa taneczna.

- Jest to pierwsza gminna impreza tego typu, w tej placówce były już wcześniej obchodzone Dni Rodziny jednak było to wydarzenie wyłącznie szkolne. Chcieliśmy, aby impreza zawierała w sobie obchody wszystkich najważniejszych czerwcowych świąt. Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji i jeżeli otrzymamy pozytywny odzew, to zamierzamy cyklicznie kontynuować obchody gminnego dnia rodziny również w innych szkołach gminy – mówiła jedna z głównych organizatorek Agnieszka Baran, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Pilczynie.

Organizatorami imprezy był samorząd gminy Łaskarzew, a gospodarzami rada rodziców dąbrowskiej szkoły.

Nikodem Majewski

zdjęcia Przemysław Dębek

Komentarze  

0 #1 superKasia 2017-07-03 11:30
To była wspaniała impreza, dużo atrakcji, świetna organizacja - brak tylko zdjęć dzieciaków z zabawy bańkami, a wiem, że były robione.
Poproszę (myślę, że nie tylko ja) o więcej takich imprez.
Wielkie brawa dla organizatorów i sponsorów.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież