Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem budynków gospodarczych w Żabieńcu (gm. Parysów).

Do powstania ognia doszło dzisiaj w godzinach popołudniowych. Jak informuje nas czytelnik, pożar pojawił się w stodole wypełnionej sianem i przeniósł się do przylegającej obory. Niestety, mamy informacje o tym, że pożarze zginęły zwierzęta.

Aktualizacja, 23 maja, godz. 11.15. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęta jest stodoła oraz budynek gospodarczy. Strażacy podali prądy wody w natarciu na płonące budynki oraz w obronie na budynek sąsiedni. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji więźby dachowej oraz przelewania spalonych płodów rolnych. Budynki oraz pojazdy i sprzęt, który się w nich znajdował uległy całkowitemu spaleniu. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwanaście zastępów OSP. Działania trwały blisko siedem godzin.

Aktualizacja, 25 czerwca, godz. 16.20. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w następstwie pozostawienia pracującej dmuchawy do siana przez 74-letniego mężczyznę, spaleniu uległy dwie murowane stodoły, murowany garaż, murowany budynek gospodarczy, samochód osobowy marki Honda Jazz, ciągnik rolniczy marki Ursus, przyczepa do ciągnika oraz inne maszyny i narzędzia rolnicze. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę około 200 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzi PP Pilawa.

Łukasz Korycki

fot. czytelnik

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież