Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 19 czerwiec 2017, 11:54 Kategoria Aktualności
pożarkronika strażackastraż pożarna

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 12 do 18 czerwca.

Pożar budynku garażowego w Choinach
12 czerwca. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku garażowego w Choinach. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar budynku mieszkalnego w Parysów

Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Parysowie. Ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali prąd wody na poddasze budynku, a następnie oddymili pomieszczenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie

17 czerwca. Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Żelechowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Daewoo Lanos i Volkswagen Bora. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i zakręcili zawór LPG oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Rudzie Tarnowskiej

17 czerwca. Przed godz. 2 w nocy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rudzie Tarnowskiej, w którym uczestniczył samochód osobowy Volkswagen Polo. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe i oświetlili teren działania. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Łaskarzew.

Pożary poszycia

W minionym tygodniu doszło do pożarów poszycia w lesie w Aleksandrowie, Gocławiu, Sobolewie (dwukrotnie).

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież