Od 1 czerwca niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do pięciu lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat. Według nowych przepisów, w ostatnich dniach zatrzymano dwóch kierowców.

13 czerwca patrol z Posterunku Policji w Łaskarzewie,  postanowił skontrolować osobowego Opla, ale kierowca pomimo dawanych sygnałów do zatrzymania przez umundurowanego policjanta, nie zatrzymał się kontroli drogowej. Jak się okazało 19-letni kierowca osobówki, miał w swoim organizmie 0,39 promila alkoholu.

Dwa dni później także patrol z Posterunku Policji w Łaskarzewie, podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej osobowego seata. - Kiedy kierowca zauważył  oznakowany radiowóz na sygnałach skręcił w las i porzucił pojazd. 27-letniemu mężczyźnie już postawiono zarzut popełnienia przestępstwa, do którego się przyznał – informuje asp. sztab. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

To pierwsi kierowcy w powiecie garwolińskim, którzy nie zastosowali się do zaostrzonych przepisów karnych uderzających w piratów drogowych.

Od 1 czerwca niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na czas od roku do 15 lat.

KPP Garwolin/opr. łk

fot. arch.

Komentarze  

+1 #4 TakEgon 2017-06-19 19:15
Choćby ucieczką. Nie tobie decydować w jaki sposób ktoś realizuje swoje prawo. Aby tak dalej to PiS sam się pogrzebie. Nawet za czasów komuny tak opresyjnych przepisów nie tworzono. Swoją drogą pies zawsze nim będzie. Do czasu aż zdechnie.
Cytować
0 #3 normalni ludzieanty-debil 2017-06-19 16:21
normalni ludzie przed policja nie uciekają skoro nie mają nic na sumieniu - a Ty egon swoimi wypowiedziami pochwalasz działania przestępcze - jakie prawo do "obrony" przy pomocy ucieczki ? czy jest na sali lekarz ???
Cytować
0 #2 bywa takegon 2017-06-19 15:36
http://prawonadrodze.org.pl/niewinni-ludzie-masowo-wrabiani-sa-w-przestepstwa-drogowe-tak-dziala-system/#comments

Jakby to odnieść do lokalnego układziku
Cytować
+2 #1 prawoegon 2017-06-19 09:19
a gdzie prawo do obrony ? Każdemu gwarantuje się prawo do obrony .Jeśli realizuje je ucieczką to tylko jego sprawa . Wnioski z tego takie że niedługo powietrze opodatkują i za sranie będą karać .Jak zyski karteli np farmaceutycznyc h spadną to zrobią nawet cytrynę na receptę .
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież