Na etapie wykończenia wnętrz jest nowe skrzydło Przedszkola w Maciejowicach. Termin prac nie jest zagrożony. Maluchy od września będą korzystały z nowoczesnego obiektu. Równolegle trwają prace przy przebudowie ulicy Piramowicza.
Rozbudowa istniejącej placówki to jedna z najbardziej istotnych inwestycji w tegorocznym budżecie gminy Maciejowice. Koszt zadania to 1,3 mln zł.

Prace idą pełną parą. – Wewnątrz budynku trwa malowanie ścian oraz prace wykończeniowe. Na zewnątrz jest układana kostka. Wszystko idzie zgodnie z planem – zapewnia kierownik budowy Zbigniew Szlendak z firmy Sarsbud, wykonawcy rozbudowy przedszkola.

Zadowolony z tempa i jakości wykonywanych prac jest wójt gminy Maciejowice. – Termin zakończenia budowy, przewidziany na koniec sierpnia, nie jest zagrożony – podkreśla Sylwester Dymiński.

Dzięki inwestycji maciejowickie przedszkole wzbogaci się o trzy nowoczesne sale z sanitariatami. Plac dookoła zostanie wyłożony kostką brukową. Powstanie przestronny parking od strony ulicy Sportowej. Po rozbudowie przedszkola teren placówek oświatowych w Maciejowicach będzie w pełni zagospodarowany. W przyszłości, przy nowej części przedszkola planowane jest wybudowanie siłowni zewnętrznej.

Kilkaset metrów od przedszkola rozpoczęła się przebudowa ulicy Piramowicza warta 1,2 mln zł. Trwają prace ziemne i ustawianie krawężników. Oprócz odwodnienia i nowej nawierzchni, trakt zyska parking, miejsca postojowe i chodnik. Inwestycja będzie gotowa na koniec wakacji.

Łukasz Korycki

Rozbudowa przedszkola

Przebudowa ul. Piramowicza


Komentarze  

+2 #1 WstydJacek 2017-06-21 11:44
Wójt do dymisji!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież