reklama

Debaty społeczne o bezpieczeństwie. Pierwsza w Miastkowie Kościelnym

Opublikowano: 16 czerwiec 2017, 09:16 Kategoria Aktualności
debatamiastków kościelnypolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Na terenie powiatu garwolińskiego rusza kolejna edycja policyjnego programu zapobiegania przestępczości i innym zjawiskom patologii społecznej ? ?DEBATY SPOŁECZNE?.

Jest to kontynuacja zapoczątkowanych w 2012 roku spotkań, które pozwalają na wymianę informacji między Policją, a mieszkańcami w celu poprawy bezpieczeństwa. Zapraszamy mieszkańców gminy Miastków Kościelny  do aktywnego udziału w debacie, która odbędzie się w dniu 21 czerwca 2017r o godz.8.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Miastków Kościelny.

 

reklama


Debaty społeczne przeprowadzane są w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań ?Razem Bezpieczniej? koordynującego działania Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa porządku publicznego.

Spotkania mają za zadanie diagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji między Policją, a społeczeństwem, dzięki czemu będzie możliwe podejmowane działań zmierzających do redukcji sytuacji odczytywanych jako zagrożenie dla bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego. Cykl tegorocznych debat społecznych, odbywa się pod hasłem ?Wspólnie bezpieczniej?, jest ukierunkowany szczególnie
na bezpieczeństwo osób starszych oraz partnerstwo w tym obszarze z osobami młodymi, które mogą na to bezpieczeństwo skutecznie oddziaływać. Dlatego też zapraszamy na spotkanie szczególnie radnych gminy Miastków Kościelny, członków OSP, środowisko osób starszych i całe lokalne społeczeństwo. W najbliższym czasie planujemy także przeprowadzenie debat w Maciejowicach i Sobolewie.

KPP Garwolin

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama