Rodzinne świętowanie w Wilkowyi

Opublikowano: 05 czerwiec 2017, 06:32 Kategoria Aktualności

To już tradycja, że początek czerwca w Wilkowyi (gm. Garwolin) zarezerwowany jest dla rodzin. Od kilku lat święto miejscowej szkoły połączone jest ze Świętem Rodziny, które skupia w sobie obchody Dni Dziecka, Matki i Ojca. Tak też było w niedzielne popołudnie.

Wczorajsze popołudnie upływało na zabawie i integracji. Na rodziny czekały grill, loteria fantowa. Najmłodsi oblegali „dmuchańce” oraz stoisko z watą cukrową. A wszystko z bożą pomocą wymodloną podczas porannej mszy w kościele w Marianowie. Świętowanie na terenie szkoły oficjalnie zainaugurował spektakl „Makabryczne Igraszki” w wykonaniu uczniów klas IV i VI.

 

Na tym nie koniec artystycznych popisów uczniów z Wilkowyi. W szkolnym przeglądzie talentów dzieci zaprezentował umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Na plac szkolny przyjechała wczoraj jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Garwolina. Druhowie, oprócz zaprezentowania sprzętu gaśniczego oraz pokazu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, sprawili dzieciom ogromną radość w postaci kąpieli w pianie. Atrakcją był także pokaz taktyki wojskowej w wykonaniu grupy paramilitarnej.

Podczas pikniku odbył się II Memoriał Pamięci Marii Wójcik, patronki szkoły. Na starcie rodzinnego biegu na orientację stanęło 10 drużyn. Najszybciej trasę pokonała Amelia Głowala z tatą Michałem. Drugie miejsce zajęły Maja i Gabrysia Michalcowie z tatą Dariuszem, a trzecie Kajetan Oleksiak z mamą Iwoną. Nagrody wręczał fundator pucharów wójt gminy Marcin Kołodziejczyk. – Każdego roku widać, że ten piknik spełnia swoją rolę, czyli integruje społeczeństwo Wilkowyi i szkoły – zaznaczał włodarz.

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież