16 litrów krwi od ratowników

Opublikowano: 03 czerwiec 2017, 07:46 Kategoria Aktualności
PCKkrew

To była już trzecia w tym roku akacja honorowego krwiodawstwa w ramach programu „Ognisty ratownik – gorąca krew”. 35 strażaków ochotników oddało prawie 16 litrów krwi.

W niedzielę, 28 maja, po raz trzeci w tym roku druhny i druhowie z 18 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych honorowo oddali krew podczas akcji przeprowadzonej w ramach programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Krew oddało łącznie 35 osób, co pozwoliło uzyskać prawie 16 litrów krwi. W akcji wzięli udział strażacy z OSP Podebłocie, OSP Głosków, OSP Miastków Kościelny, OSP Samorządki, OSP Wola Władysławowska, OSP Wola Miastkowska, OSP Garwolin, OSP Chromin, OSP Borowie, OSP Gończyce, OSP Ostrożeń, OSP Iwowe, OSP Sulbiny, OSP Maciejowice, OSP Chromin, OSP Niecieplin, OSP Ostrożeń.

Akcję Honorowego Krwiodawstwa zorganizował Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Garwolinie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Oddział 49 w Garwolinie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie we współpracy z Urzędem Miasta Garwolin.

Kolejna okazja do oddania krwi już za dwa tygodnie. W czasie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, 18 czerwca,, ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie będzie stacjonował na placu Dworca Pw Garwolinie. W czasie trwania akcji prowadzone będą pokazy i ćwiczenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

mat.pras./oprac. jd

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież