Czas na zdrowie w Dwójce

Opublikowano: 02 czerwiec 2017, 06:32 Kategoria Aktualności
czas na zdrowiezsp 2 garwolin

Już po raz trzeci w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie odbył się festyn „Czas na zdrowie”. Głównym celem imprezy było zachęcanie do zdrowego stylu życia.

Wczoraj dziedziniec Dwójki ponownie zatętnił życiem. Po raz trzeci szkoła włączyła się w ogólnopolski konkurs, którego jednym z elementów była organizacja festynu. Do spędzenia Dnia Dziecka z wieloma atrakcjami zaproszono uczniów okolicznych szkół i przedszkoli.


Za organizację festynu odpowiedzialni byli uczniowie z koła Detektywów Zdrowej Żywności, które drugi rok działa w ZSP nr 2.  - Propagujemy zdrowy styl odżywiania, nie tylko przez ten festyn, ale i wiele innych akcji – zaznaczała Anna Liszewska, jeden z koordynatorów akcji.

Dyrektor szkoły Ewa Flaga przypomniała, że organizacja poprzednich edycji festynu była oceniana bardzo wysoko. To m.in. dzięki ubiegłorocznej akcji Detektywi Zdrowej Żywności z ZSP nr 2 zajęli drugie miejsce w Polsce w ogólnopolskim konkursie „Czas na zdrowie”, któremu patronowało m.in. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kolejne godziny czwartkowego popołudnia upływały pod znakiem wielu atrakcji. W kawiarence pod chmurką uczniowie klas gastronomicznych serwowali same pyszności. Wszystkie produkty wykorzystane przy tworzeniu potraw pochodziły z gospodarstw ekologicznych m.in. z pasieki Władysława Mitury. Nie zabrakło gier i zabaw dla najmłodszych – plastycznych i sportowych. Uczennice technikum fryzjerskiego oferowały tego dnia bezpłatne czesanie i koloryzację sprayem. Najmłodsi uczestnicy wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy.

Jednym z licznych patronów wydarzenia była firma Click-Pack Sp.z o.o, która wsparła festyn swoimi produktami oraz pomogła w organizacji konkursu plastycznego „Zdrowy kubek”. Wsparcia udzieliły również firmy hurtownia Lobo i Jarmir oraz L.W Master-Mikołaj Wonorski.

łk

fot. łk/kż

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież