Rośnie konkurencja Zarzecza

Opublikowano: 09 czerwiec 2017, 07:09 Kategoria Aktualności
parkwilgazarzecze

Powoli „Ptasie trele” za Wilgą zaczynają przypominać tereny rekreacyjne. Do końca wakacji zostanie wykonany przepływ z oczka do rzeki pod przystań kajakową. Pojawi się także oświetlenie.

Miejskie tereny przy Wildze, naprzeciwko pasażu handlowego Shopin, są przystosowywane na cele rekreacyjne od ubiegłego roku. Niewykorzystany do tej pory teren ma być zielonym azylem w samym centrum miasta. Po wykonaniu niewielkiego parkingu i uprzątnięciu zieleni, dookoła placu pojawiły się tablice edukacyjne na temat owadów i roślin.

Na tym nie koniec upiększania „Ptasich treli”. Do końca sierpnia zostanie wykonany przepływ z małego zbiornika do rzeki pod przystań kajakową, która zostanie wybudowana w późniejszym terminie. Ponadto brzeg tego zbiornika zostanie umocniony – mówi zastępca burmistrza Garwolina Maria Perek.

W trakcie opracowywania jest dokumentacja na oświetlenie terenu. Być może kilka latarni zaświeci jeszcze w tym roku. Dalsze zagospodarowanie terenu vis a vis Zarzecza będzie uzależnione od oceny wniosku urzędu przez Lokalną Grupę Działania.

Docelowo park za Wilgą ma być miejscem do spędzania wolnego czasu na łonie natury. Mają w tym pomóc leżaki, plac zabaw, siłowania pod chmurką, altanka i mnóstwo zieleni.

Łukasz Korycki

fot. własne/projekt parki – UM Garwolin

Komentarze  

0 #5 wieśegon 2017-06-11 10:27
Z definicji wynika że LGD działa na obszarach wiejskich ....
Cytować
0 #4 celegon 2017-06-11 10:24
Po akceptacji LGD przez samorząd danego województwa, może ona korzystać ze środków finansowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Ta definicja chyba wyczerpuje sprawę celu działania
Cytować
+1 #3 spokojnieegon 2017-06-10 23:02
jak będzie je...c szczynami a będzie to nikt tam nie będzie przebywał .Co więcej LGD TO TWÓR CHYBA STORZONY SZTUCZNIE we własnych celach
Cytować
0 #2 parkjaaaa 2017-06-09 12:07
a po drugiej stronie, przy Kwadracie sklep z niewiadomo czym :D
Ciekawe jak długo ten kolejny park bedzie funkcjonował.
Cytować
-4 #1 aaaa 2017-06-09 11:19
Miejsc w przedszkolach brakuje chociaz wybudowal stodole na stadionie, a teraz buduja miejsca dla zulerni...

Oby do wyborow
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież