Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziono wczoraj przy ul. Staszica w Garwolinie. Większe znalezisko sprzed ponad 70 lat odkryto na budowie starostwa przy Mazowieckiej.

Wczoraj po godzinie 10 policjanci otrzymali sygnał od osób, pracujących przy umacnianiu pobocza przy ul. Staszica. – Na 20. kilometrze DK nr 76 znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej, który został zabrany przez jednostkę saperów – informuje asp. sztab. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

W czasie kiedy znalezisko zabezpieczali policjanci, w oznakowany radiowóz uderzył kierowca opla, którego funkcjonariusze ukarali mandatem. Mężczyzna był trzeźwy.

W poniedziałek na placu budowy starostwa powiatowego przy ul. Mazowieckiej, robotnicy natrafili na dwa miejsca, w których odnaleziono łącznie ok. 300 naboi do karabinu. Pociski pochodziły z czasów II wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się saperzy.

Za informację i zdjęcia z ul. Staszica dziękujemy czytelnikowi Mateuszowi.

łk

Komentarze  

+4 #1 nazwa ulicymieszkaniec 2017-06-01 14:00
Proszę podawać prawidłowe nazwy ulic, ta ulica to nie jest ulica Staszica, proszę nie wprowadzać czytelników w błąd. Ta ulica to ulica Księcia Janusza I.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież