Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 29 maj 2017, 10:18 Kategoria Aktualności
kronikastraż pożarna

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 22 do 28 maja.

Pożar poszycia w lesie w Pilawie

22 maja. Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze poszycia w lesie w Pilawie. Działania dwóch zastępów OSP Pilawa polegały na podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Akcja trwała ponad dwie godziny.

Kolizja drogowa na krajowej „17” w Lipówkach

26 maja. Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o kolizji na drodze krajowej nr 17 w Lipówkach. Działania zastępów straży polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego

26 maja. Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. Wyszyńskiego w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina oraz usunięciu z niego nadpalonych sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe w Celejowie

27 maja. Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Celejowie, gdzie samochód osobowy Honda Civic uderzył w ogrodzenie posesji. Strażacy udzielili kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali go zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wilga.

Zdarzenie drogowe w Wildze

28 maja. O godz. 16.30 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801 w Wildze, gdzie samochód osobowy Opel Insignia zderzył się z motocyklem Harley Davidson. Działania straży polegały na zabezpieczeniu pojazdów oraz pomocy zespołowi pogotowia ratunkowego w reanimacji kierowcy motocykla. Ponadto dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wilga.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież