Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 29 maj 2017, 08:33 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjna

Kronika zdarzeń kryminalnych z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 21 do 28 maja

Pijani rekordziści tygodnia

21 maja w Wildze policjanci zatrzymali 25-latka, który kierował osobowym seatem, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1,70 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 27 maja w Celejowie dzielnicowy z PP Wilga 26-latka, który kierował osobową hondą, mając 1,59 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Wilga. Tego samego dnia w Starym Helenowie policjanci zatrzymali 62-latka, który kierował motorowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości - 1,19 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew

7-letnia dziewczynka trafiła do szpitala

21 maja w Starej Hucie 32-letni mężczyzna, kierujący osobowym nissanem, nie dostosował prędkości do warunków drogowych , wypadł z drogi i dachował. W wyniku zdarzenia do szpitala została przewieziona7-letnia pasażerka pojazdu – z obrażeniami ciała niezagrażającymi życiu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Zniknął ciągnik

23 maja w Garwolinie z terenu stacji LPG został skradziony ciągnik rolniczy marki Ursus, koloru czerwonego wraz z urządzeniem rolniczym uprawowym. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawcy kradzieży zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Potrąciła rowerzystkę z dzieckiem

23 maja w Stoczku 35-letnia kobieta, kierująca osobowym renaultem, nie zachowała należytej ostrożności w trakcie manewru wyprzedzania 21-letniej rowerzystki przewożącej w foteliku swojego syna lat 2, w wyniku czego doszło do potracenia. Kierująca rowerem wraz z dzieckiem doznali obrażeń ciała i zostali przetransportowani do szpitali. Kierujący trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Zatrzymali poszukiwanych

23 maja w Garwolinie policjanci z WRD KPP Garwolin, w trakcie wykonywanych czynności przy kolizji drogowej ujawnili 39-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych przez Sąd Rejonowy dla Warszawy – Śródmieścia. 26 maja także w Garwolinie zatrzymano 30-letniego mężczyznę poszukiwanego celem doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności. A 28 maja w Wildze policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych przez Prokuraturę Rejonową Mińsk Mazowiecki.

 

Kolizje z promilami

21 maja w Budach Uśniackich 49-latek kierował osobowym peugeotem, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 2,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i doprowadził do kolizji z osobowym mercedesem. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin. Dzień później na drodze S-17 42-letni obywatel Ukrainy kierował osobowym vw, znajdując się w stanie nietrzeźwości - 2,54 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - wjechał w barierki oddzielające pas ruchu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Nielegalne papierosy w pociągu

24 maja w Pilawie policjanci z PP Pilawa wspólnie z Służbą Ochrony Kolei ujawnili w pociągu 550 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, przewożonych przez 24-letniego obywatela Ukrainy. Wartość uszczuplenia wyniosła ponad 12 tysięcy złotych. Papierosy zabezpieczyli pracownicy UKS . Sprawca ukarany grzywną. Postępowanie prowadzi UKS Siedlce.

Kradzież w Głoskowie

W nocy z 24 na 25 maja w Głoskowie nieznani sprawcy dokonali kradzieży 42 opon z terenu prywatnej posesji oraz z warsztatu wulkanizacyjnego - dwóch chłodnic i reflektorów samochodu, piły spalinowej i prostownika, powodując starty w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Okradziona stacja LPG

25 maja w Gąsowie nieznany sprawca z placu stacji LPG, dokonał kradzieży siatki ogrodzeniowej, kostki betonowej, pustych zbiorników gazowych. Z pomieszczenia znajdującego się na działce po uprzednim zdemontowaniu, dokonał kradzieży czterech okien dachowych, paneli ściennych oraz elementów hydraulicznych pomieszczeń. Zgłaszająca wyceniła powstałe straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Postępowanie prowadza policjanci z KPP Garwolin.

Potrącenie 8-latka

25 maja w Starym Kębłowie 36-letnia kobieta, kierująca osobowym vw ( trzeźwa), potrąciła 8-latka, który wyjechał rowerem przez otwartą bramę z terenu posesji na drogę wprost pod nadjeżdżający pojazd. Nieletni z obrażeniami ciała przewieziony do szpitala. W chwili zdarzenia nieletni znajdował się pod opieką matki (trzeźwa). Postępowanie prowadzą policjanci z PP Żelechów.

Włamanie w Garwolinie

26 maja w Garwolinie nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego, skąd dokonał kradzieży pieniędzy oraz złotej biżuterii, powodując straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawcy, zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Zderzenie 3 aut w Lipówkach

26 maja w Lipówkach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 3 aut. Mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym Man, na skutek niezachowania bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, uderzył przodem pojazdu w tył osobowego forda, następnie osobówka uderzyła w poprzedzającego volvo. Na skutek zderzenia kierująca Fordem i kierujący Volvo doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala, gdzie pozostali na obserwacji. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież