Gm. Łaskarzew: Pora na remonty dróg

Opublikowano: 30 maj 2017, 07:09 Kategoria Aktualności
gmina łaskarzewdrogi

Samorząd gminy Łaskarzew rozpoczął drogową ofensywę. Zapytanie ofertowe wyłoniło dostawcę kruszywa, trwają prace zmierzające do rozpoczęcia zadań mających na celu poprawę infrastruktury.W tym roku na utwardzenie gminnych traktów gmina przeznaczy 1700 ton kruszywa. Wyłoniono już dostawcę materiału, wkrótce maszyny ruszą w teren. – Kruszywo będzie wysypywane na drogach, które wymagają najpilniejszych remontów oraz tam gdzie w funduszu sołeckim zapisano zakup materiału do poprawy stanu dróg – wyjaśnia zastępca wójta gminy Łaskarzew Sylwia Szopa.

Jednocześnie gmina rozpoczęła prace projektowe nad inwestycją modernizacji drogi w Starym Helenowie. W tegorocznym budżecie znalazł się także remont 450 metrów traktu między Izdebnem Kolonią (od stacji paliw i Wolą Rowską. W tym przypadku samorząd liczy na wsparcie zadania z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Każdego roku samorząd dokłada się do inwestycji na drogach powiatowych. W tym roku gmina Łaskarzew pokryje połowę kosztów remontu drogi w Izdebnie. Prace będą prowadzone na odcinku blisko 1,5 km.

łk

fot. arch.

Komentarze  

0 #1 Zamiast asfaldu piach i kamienieGarbarska, MalyRynek 2017-05-31 09:47
Jedyna droga odchodzaca od rynku bez asfaldu. A w papierach podobno dwa razy położony chodnik i piękny asfalcik. Wstyd wstyd wstyd za takie drogi.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież