Rada Rynku Pracy zamiast Rady Zatrudnienia. Kto w radzie?

Opublikowano: 26 maj 2017, 14:40 Kategoria Aktualności

23 maja w Starostwie Powiatowym w Garwolinie odbyło się inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Garwolinie. Zastąpiła ona istniejącą dotychczas Powiatową Radę Zatrudnienia, której kadencja dobiegła końca. 9 członków rady ma za zadania doradzać staroście w sprawach rynku pracy.

Na inauguracyjnym posiedzeniu dokonano wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Powiatowej Rady Rynku Pracy. Przewodniczącym został Jerzy Piesio – sekretarz powiatu, a wiceprzewodniczącym Krzysztof Tomaszek (LGD Forum Powiatu Garwolińskiego).

W składzie rady znaleźli się także: Halina Poszytek – Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, Teresa Orowiecka – Mazowiecka Izba Rolnicza, Andrzej Makulec – Związek Rzemiosła Polskiego, Przemysław Stępniewski – NSZZ „Solidarność”, Jerzy Makulec – Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego „Wspólnota Powiatowa”, Teresa Bąk – Powiat Garwoliński, Lidia Sopel - Sereja – Miasto Łaskarzew.

 

Rada będzie organem doradczym w latach 2017-2021. Przez kolejne cztery lata będzie monitorować rynek pracy oraz inspirować przedsięwzięcia zmierzające do pełnego i produktywnego zatrudnienia i rozwoju zasobów ludzkich.

W 2014 r. miała miejsce zmiana ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. W wyniku tej zmiany Powiatowe Rady Zatrudnienia zostały zastąpione Powiatowymi Radami Rynku Pracy. Przepisy zmieniające stanowiły jednocześnie, że do czasu powołania nowej rady jej zadania wykonuje Powiatowa Rada Zatrudnienia działająca w składzie i na zasadach określonych w przepisach dotychczasowych. Zmiana ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy w znaczny sposób ograniczyła też możliwość włączenia do składu Powiatowej Rady Rynku Pracy przedstawicieli samorządu terytorialnego. W myśl obowiązujących obecnie przepisów starosta może włączyć do składu rady tylko trzech przedstawicieli samorządu terytorialnego.

garwolin-starostwo.pl/oprac. jd

fot. garwolin-starostwo.pl

 

Komentarze  

+3 #7 ażkapor 2017-05-30 20:58
Nauczyciel, emerytowany nauczyciel, urzędasy, rolnik, i jako kwiatek do kożucha 1 hydraulik. Brawo Chciałowski - ekipa jak znalazł do naprawy rynku pracy. Człowieku - ty już rozum straciłeś
Cytować
+2 #6 z zawodunie samorządowcom 2017-05-30 15:06
A pracodawcy, czy ludzie którzy dają pracę nie powinni być reprezentowani w Radzie? Skoro ograniczono udział samorządowców, to czemuś to miało służyć. Rada dla rady, nie dla ludzi i zatrudnienia.
Cytować
+4 #5 wstydego.. 2017-05-28 14:31
ta szara ges poszytek halina to dobrze doradzi jak robic wycieczki na Majorke nie ma baba wstydu .to beszczelnosc tej kobiety. dziwne ze starostwo takich ludzi wybiera ale to klika p. Bąk i spółka.Żenada.
Cytować
+9 #4 SymulantkaHela 2017-05-28 14:01
Teresa Orowiecka symuluje chorobę. Od dawna jest na zwolnieniu zdrowotnym w KRUSie ale do rady to poszła. Co na to inspekcja pracy?
Cytować
+7 #3 śmiesznePO-wiec 2017-05-27 23:10
Wspólnota Powiatowa to jeszcze istnieje? Widać ją tam, gdzie wietrzą jakiś interes.
Cytować
+6 #2 nadal PRLMaga 2017-05-27 16:43
Brawo komuna i zsl-psl wraca do powiatu pod nowym szyldem. W starostwie NADAL PRL BIS!!! Ten urzad jest nie reformowalny!!! !!
Cytować
+7 #1 KampaniaXXXXX 2017-05-26 14:57
I co Starosta myśli że tym składem PSL -owskim zdobędzie
poparcie w wyborach ?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież