Będzie nowy dach w LO Garwolin

Opublikowano: 26 maj 2017, 07:20 Kategoria Aktualności
lo garwolindachinwestycja

To wielka i jakże konieczna inwestycja - tak w skrócie można opisać zbliżającą się modernizację dachu w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, modernizację której koszt to ponad 210 tys. złotych.

Dach na garwolińskim liceum nie był modernizowany od wielu lat, a jego stan zagrażał bezpieczeństwu. Firma KS SYSTEM z Polika dokona generalnej modernizacji pokrycia dachowego, która będzie obejmować wyminę pokrycia dachu z blachy, przemurowanie kominów oraz wykonanie orynnowania.

- Od kilku lat podczas omawiania pracy Szkoły na posiedzeniach Zarządu Pani Dyrektor Joanna Ostrowska mówiła o złym sanie pokrycia dachowego na budynku szkoły. Część połaci dachowej miała pond 60 lat. Zalane ściany, sufity oraz parkiet w salach lekcyjnych i na korytarzach – to efekt większych opadów. Po takich wydarzeniach na sufitach pojawiały się zacieki, a także pleśń i grzyb. Nie mogliśmy pozwolić, żeby taki stan rzeczy miał dalej miejsce, stąd decyzja o niezwłocznym i natychmiastowym działaniu – mówi starosta powiatu Marek Chciałowski.

18 maja w Starostwie Powiatowym w Garwolinie została podpisana umowa na wymianę pokrycia dachowego w szkole. Wykonawca został wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego. Jak zapewniał wykonawca podczas podpisywania umowy, prace modernizacyjne rozpoczną się połowie lipca, czyli dopiero wówczas, kiedy zakończona zostanie rekrutacja na kolejny rok szkolny. Koniec prac przewidywany jest na połowę sierpnia.

www.garwolin-starostwo.pl

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież