Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 22 maj 2017, 17:05 Kategoria Aktualności
kronikastraż pożarna

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 15 do 21 maja.

Zdarzenie drogowe na obwodnicy Garwolina

15 maja. Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na obwodnicy Garwolina, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Mercedes. Działania straży polegały na założeniu kołnierza ortopedycznego poszkodowanemu pasażerowi oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe w Chrominie

16 maja. Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze ekspresowej S17 w Miętnem, gdzie samochód ciężarowy MAN z przyczepą uderzył w bariery energochłonne oddzielające pasy ruchu. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. Działania zastępów straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe i uprzątnięciu jezdni. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożar samochodu osobowego w Wólce Gruszczyńskiej.

17 maja. Po godz. 2 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego Skoda Octavia w Wólce Gruszczyńskiej, gm. Wilga. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądu piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Wilga.

Zdarzenie drogowe w Miętnem

17 maja. Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Miętnem, w którym uczestniczyły cztery samochody osobowe: Seat Leon, BMW, Ford Mondeo i Peugeot 307. Działania zastępów straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz zakręceniu zaworu instalacji LPG w dwóch z nich. Ponadto dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięto jezdnię. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Pilawa.

Zdarzenie drogowe w Gończycach

18 maja. Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Gończycach, gdzie samochód dostawczy Peugeot Partner zjechał z drogi i znalazł się w rowie w pozycji na dachu. Pomocy medycznej kierowcy udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca działań oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Gończyce.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Gocławiu

20 maja. O godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Gocławiu, w którym uczestniczyło pięć pojazdów: dwa samochody ciężarowe, jeden dostawczy i dwa osobowe. Droga krajowa nr 17 była całkowicie zablokowana przez rozbite pojazdy. Działania zastępów straży polegały na wykonaniu przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostępu i ewakuacji kierowcy samochodu dostawczego oraz uwolnieniu mężczyzny przygniecionego przez samochód ciężarowy. Następnie zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował do szpitala jedną z osób poszkodowanych. Pozostałe cztery osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitali przez zespoły pogotowia ratunkowego. Ponadto strażacy podali prąd piany ciężkiej w celu zabezpieczenia wycieku paliwa. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez policji, Grupa Ratownictwa Technicznego z JRG 10 Warszawa postawiła na koła jeden z samochodów ciężarowych wraz z naczepą oraz usunęła z drogi samochód dostawczy. Przed wznowieniem ruchu na drodze ratownicy wraz z pracownikami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych, rozlanego oleju napędowego oraz uprzątnęli jezdnię. W akcji trwającej blisko dziesięć godzin uczestniczyło dziesięć zastępów PSP i sześć zastępów OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież