Rozpoczęła się rozbudowa oczyszczalni ścieków w Miastkowie Kościelnym. Inwestycja ma być gotowa na początek 2019 roku.
Istniejąca oczyszczalnia staje się za mała w stosunku do rosnących potrzeb mieszkańców.  Obiekt w niemal 100 proc. wykorzystał swoje moce przerobowe i nie jest w stanie przyjąć więcej ścieków.

Pod koniec ubiegłego roku gmina ogłosiła przetarg na rozbudowę oczyszczalni. Najlepszą ofertę złożyła firma ze Szczecina. Koszt inwestycji to 4,1 mln zł, z czego blisko 2,8 mln zł to wsparcie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt „Rozbudowa gminnej oczyszczalni ścieków w miejscowości Miastków Kościelny”, w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” (II oś priorytetowa „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020).

Wykonawca został wprowadzony na teren budowy. Termin zakończenia prac to początek 2019 roku. Realizacja inwestycji nie będzie uciążliwa dla mieszkańców. – W pierwszym etapie powstanie nowa część oczyszczalni, która następnie zostanie uruchomiona, tak aby przystąpić do modernizacji istniejącej części obiektu – wyjaśnia wójt gminy Jerzy Jaroń.

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież