Tylko 1 osoba zdaje historię muzyki, 263 - geografię

Opublikowano: 17 maj 2017, 16:14 Kategoria Aktualności
matura

824 uczniów, którzy w tym roku ukończyli szkołę ponadgimnazjalną prowadzoną przez Powiat Garwoliński przystąpiło do matury. 471 absolwentów liceum i 353 absolwentów technikum pisało maturę z przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego. Egzaminy pisemne w naszym powiecie zakończą się 19 maja. Egzaminy ustne mogą potrwać do 26 maja

Jak co roku największą popularnością wśród języków obcych cieszył się język angielski. Do matury na poziomie podstawowym przystąpiło 686 osób. Język rosyjski jako obowiązkowy język obcy wybrało 127 osób, 10 osób wybrało język niemiecki, a 1 osoba język francuski.

W powiecie garwolińskim więcej osób przystąpiło do rozszerzonej matematyki (256 osób) niż do języka polskiego (139 osób). Jako dodatkowe przedmioty na poziomie rozszerzonym także wybierane były częściej przedmioty ścisłe niż humanistyczne. Najwięcej uczniów zadeklarowało jako dodatkowy przedmiot geografię – 263 osoby, 125 osób – zadeklarowało biologię, 80 osób – chemię, 49 osób – fizykę.

- Bardzo się cieszę, że z roku na rok przybywa osób, które chcą zdawać maturę na poziomie rozszerzonym. Jest to dodatkowy sprawdzian dla młodzieży i szkół. Ogromną radość sprawia mi, że coraz większą popularnością cieszą się egzaminy z przedmiotów ścisłych oraz języków obcych. Życzę maturzystom, aby te egzaminy otworzyły drogę na wymarzone studia, a szkole dawały radość i dumę z absolwentów – mówił starosta Marek Chciałowski.

Przystąpienie do egzaminy z wiedzy o społeczeństwie zadeklarowało 110 osób, 27 osób wybrało historię, a filozofię 17 osób. Informatyka to przedmiot wybrany przez 19 tegorocznych absolwentów. Historię sztuki jako dodatkowy przedmiot zadeklarowało dwóch uczniów. Co ciekawe jeden uczeń w skali naszego powiatu jako przedmiot dodatkowy wybrał historię muzyki.

Język angielski na poziomie rozszerzonym wybrało 301 tegorocznych absolwentów, rosyjski - 64, język niemiecki – 5, a francuski – 2.

garwolin-starostwo.pl

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież