Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 15 maj 2017, 09:33 Kategoria Aktualności
kronikastraż pożarna

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 8 do 14 maja.

Zdarzenie drogowe w Lipówkach
9 maja. Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Lipówkach, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Golf i Citroen Xsara. Działania straży polegały na założeniu kołnierza ortopedycznego jednemu z uczestników zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Pilawa.

Pożar konstrukcji dachu budynku mieszkalnego w Miętnem

10 maja. Po północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze w Miętnem. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte były drewniane elementy konstrukcji dachu budynku mieszkalnego. Strażacy podali jeden prąd wody z zewnątrz na pokrycie dachowe, a drugi do wnętrza na poddasze. Następnie przystąpiono do rozbiórki płyt gipsowych i ocieplenia na poddaszu. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Działania trwały ponad jedną godzinę.

Zdarzenie drogowe w Chrominie

11 maja. Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Chrominie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Subaru Forester. Pojazd znajdował się w pozycji na dachu w przydrożnym rowie, a kierowca nie odniósł obrażeń Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe i zakręceniu zaworu gazu LPG. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie

12 maja. Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Żelechowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Chevrolet Kalos i Ford Mondeo. Kierujący pojazdami nie odnieśli obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach i zakręceniu zaworu gazu LPG w jednym z nich. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Żelechów.

Zdarzenie drogowe w Rudzie, gm. Trojanów

12 maja. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Ruda, gm. Trojanów, gdzie samochód osobowy marki Toyota Yaris uderzył w stos drewna. Pomocy medycznej osobom podróżującym pojazdem udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP i zastęp OSP Trojanów.

Zdarzenie drogowe na ul. Stacyjnej

13 maja. Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Stacyjnej w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Renault Megane i Volkswagen Golf. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca działań oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe w Budach Uśniackich

14 maja. Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Budach Uśniackich, gdzie samochód osobowy marki Volkswagen Golf zjechał z drogi i znalazł się w przydrożnym rowie. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Górznie

14 maja. Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Górznie, w którym uczestniczyły cztery samochody osobowe: Peugeot 208, Ople Astra, Volvo i Opel Astra. Strażacy udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej trzem osobom poszkodowanym, poprzez założenie kołnierzy ortopedycznych, a następnie przekazali je przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto działania zastępów straży polegały na sorpcji płynów eksploatacyjnych i uprzątnięciu jezdni. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Górzno.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież