Najskuteczniejszą i najatrakcyjniejszą dla dzieci i młodzieży metodą przekazywania informacji i wiedzy są warsztaty. Te prowadzone właśnie w gminie Garwolin mają na celu zaangażowanie młodego człowieka do zauważenia problemu związanego z ochroną ptaków, zaangażowania go do wykonania pracy na rzecz ochrony przyrody i naturalne obcowanie z przyrodą

Gmina Garwolin – laureat EKOPozytywu realizuje kolejny ciekawy projekt pod nazwą „Ekologiczne warsztaty z Sokołem” dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Już w maju bieżącego roku odbędą się pierwsze warsztaty. Łącznie zostanie przeszkolonych ponad 245 osób. Do udziału w projekcie zakwalifikowało się 12 szkół z terenu powiatu garwolińskiego. Zainteresowane szkoły to: Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rębkowie, Zespół Szkolno Przedszkolny w Woli Rębkowskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Władysławowskiej, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Wójcik w Wilkowyi, Publiczne Gimnazjum w Michałówce, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Michałówce, Publiczna Szkoła Podstawowa w Rudzie Talubskiej, Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie Gimnazjum, Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie Szkoła Podstawowa, Kuźnia Talentów w Chotyni, Zespół Szkół Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Uninie.

Warsztaty będą składać się z dwóch części: zajęcia teoretyczne prowadzone przez leśnika na temat ptasich drapieżników, zajęcia praktyczne polegające na samodzielnym zbudowaniu budek lęgowych. Zostanie wytworzonych 245 budek lęgowych. Będą one przekazane do zainteresowanych nadleśnictw, fundacji, stowarzyszeń, które zobowiążą się do umieszczenia ich zgodnie z przeznaczeniem. Będą też mogły posłużyć jako eksponaty edukacyjne wykorzystywane w różnych placówkach.

Po zakończeniu warsztatów każda grupa uczestników otrzyma po 5 książek pt.: „Pomysłowe domki dla ptaków. Budki lęgowe, karmniki, poidła” autor: Sigrid Tinz , które wzbogacą zasoby pracowni przyrodniczych lub bibliotek szkolnych.

mat.pras./oprac. jd

 

 

 

 

Komentarze  

+2 #2 do wronypliszka 2017-05-15 12:23
Cytuję wrona:
DO TEJ DZIURY TO MOŻE WEJŚĆ TYLKO WRÓBEL!!!!!!!!!!


Jest u nas dużo więcej ptaków wielkości wróbla a nawet gdyby i wróbel w niej zamieszkał to i tak było by super.
Cytować
0 #1 DZIUPLA DLA WRÓBELKAwrona 2017-05-11 22:16
DO TEJ DZIURY TO MOŻE WEJŚĆ TYLKO WRÓBEL!!!!!!!!! !
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież