Do Niecieplina bezpieczniej

Opublikowano: 11 maj 2017, 06:23 Kategoria Aktualności
dk 76gmina garwolinniecieplindrogaremont

Trwają prace przy wykonywaniu ciągu chodnikowego przy drodze krajowej nr 76, od granicy Garwolina do skrzyżowania na Niecieplin. Finalnie nie będzie to chodnik, ale bezpieczeństwo pieszych i tak się zwiększy.

Prace na odcinku kilkuset metrów rozpoczęły się kilka tygodni temu. Aktualnie drogowcy kończą tzw. umacnianie skarpy, co da efekt utwardzonych ciągów pieszo-jezdnych obok przydrożnych rowów. Zakończenie robót uzależnione jest od warunków pogodowych.

Prace są prowadzone od wschodniej granicy Garwolina do skrzyżowania DK 76 z traktem na Niecieplin. Tym odcinkiem bardzo często poruszają się piesi i rowerzyści. Podobne rozwiązanie od pół roku funkcjonuje na zachodnich przedmieściach. Tam drogowcy GDDKiA umocnili skarpę od skrzyżowania z DW nr 810 do obwodnicy Garwolina.

Wcześniej o wprowadzenie rozwiązania, poprawiającego bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, wnioskowali, za pośrednictwem wójta gminy Garwolin, mieszkańcy podgarwolińskich miejscowości.

łk

Komentarze  

-1 #1 poboczazosia@o2.pl 2017-05-12 17:26
chodnik nie wyglada najładniej ale lepszy taki niz żaden. Ale jak wygladaja po tych pracach rowy i pobocza, w Woli Rebkowsiej koło sygnalizacji swietlnej stoi woda ,pozarywane rowy , w kierunku Niecieplina to samo . Prosba by ktos to sprawdził i pogonił wykonawce by to poprawiła
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież