Gmina Garwolin otrzymała 150 tys. złotych dofinansowania na utworzenie klubu dla seniorów w ramach programu Senior +. Klub powstanie w Woli Rębkowskiej. Na początek będzie w nim miejsce dla 24 osób, ale jeśli propozycja spotka się z zainteresowaniem mieszkańców gmina rozszerzy jego działalność.

131 samorządów z całej Polski otrzyma dofinansowanie na utworzenie Dziennego Domu lub Klubu Senior +. W powiecie garwolińskim tylko dwie jednostki były zainteresowane tym programem - Gmina i Miasto Pilawa oraz Gmina Garwolin. Tylko Gmina Garwolin otrzyma dofinansowanie w kwocie 150 tys. zł.

Dzięki niemu w Woli Rębkowskiej powstanie Klub „Senior +”. Realizacja zadania rozpocznie się w czerwcu. W jego ramach zostanie utworzony klub dla 24 osób starszych. Seniorzy będą mieli do dyspozycji: pomieszczenie klubu, łazienkę szatnię i kuchnię. Klub zostanie także wyposażony między innymi w laptopy z oprogramowaniem, ekran i projektor, drukarkę laserową, stół, krzesła, biurko, sofę, wieszaki, talerze, zestaw do herbaty, czajnik elektryczny, toster, szachy drewniane, a nawet stojak na rowery.

- Osoby starsze będą miały miejsce do wspólnych spotkań, integracji społecznej, będą odbywały ciekawe spotkania, wieczorki, warsztaty, będzie możliwość wspólnego przygotowania posiłków i rozwijania zdolności kulinarnych. Seniorzy nie będą musieli zostawać sami w domu. Program zostanie dopasowany do ich zdolności i preferencji tzw. „uszyty na miarę” , uwzględniając preferencje osób starszych i ich ograniczenia zdrowotne – informuje Beata Gromuł, inspektor ds. funduszy unijnych Urzędu Gminy Garwolin.

Zadanie będzie realizowane od 1 czerwca do końca roku. Po zakończeniu inwestycji obiekt będzie funkcjonował przez co najmniej 3 lata.

jd

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież