Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 04 maj 2017, 12:32 Kategoria Aktualności
kronikastraż pożarna

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 24 kwietnia do 3 maja.

Zdarzenie drogowe w Chrominie
26 kwietnia. Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze krajowej nr 76 w Chrominie, gdzie samochód osobowy Opel Astra uderzył w betonowy przyczółek mostu drogowego. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy, a następnie wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po ewakuacji kobietę przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego. W trakcie działań ruch drogowy był całkowicie zamknięty. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

 

Zdarzenie drogowe w miejscowości Słup Pierwszy

27 kwietnia. Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Słup Pierwszy, w którym uczestniczył samochód ciężarowy Volvo i osobowy Seat Cordoba. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy jednego z pojazdów, a następnie przekazaniu go przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto strażacy zabezpieczyli miejsce działań i odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Borowie.

Lądowanie śmigłowca LPR w Pilawie

27 kwietnia. Około godz. 12 w Pilawie lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy pomogli ratownikom medycznym w ewakuacji poszkodowanego na noszach do śmigłowca oraz zabezpieczyli miejsca startu. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Zdarzenie drogowe w Chrominie

27 kwietnia. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Chrominie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Audi. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem kobiecie, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto strażacy zabezpieczyli miejsce działań i odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar na poddaszu budynku mieszkalnego w Parysowie

28 kwietnia. Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze w Parysowie. Pożarem objęte były drewniane elementy konstrukcji dachu budynku mieszkalnego, znajdujące się w pobliżu przyłącza energetycznego. Strażacy podali prąd proszku gaśniczego oraz prąd wody z drabiny ustawionej na zewnątrz budynku. Pracownicy pogotowia energetycznego odłączyli dopływ prądu. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki spalonej konstrukcji dachu i przelewania pogorzeliska. W akcji uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Działania trwały ponad jedną godzinę.

Zdarzenie drogowe w Łaskarzewie

30 kwietnia. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Łaskarzewie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Golf i Suzuki Grand Vitara. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, które następnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Łaskarzew.

Zdarzenie drogowe w Pilawie

2 maja. Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Pilawie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Golf i Volkswagen Passat. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, które następnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Pilawa.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież