Czytelnicy informują o podtopieniach w Puznowie i Głoskowie. Dziś rano zalana była także między innymi ulica Dobra w Garwolinie.

Warunki atmosferyczne panujący w ostatnich tygodniach, a przede wszystkim intensywne opady deszcz sprawiają, że sytuacja hydrologiczna w powiecie się pogarsza. Dziś rano czytelnicy informowali o podtopieniach w Puznowie i Głoskowie. Na miejscu pracują strażacy. Kilka dni temu w Głoskowie odwołano ligowy mecz piłkarski, bo boisko zamieniło się w basen.

Dziś rano strażacy wypompowywali wodę także z ul. Dobrej w Garwolinie.

Aktualizacja: godz. 10:00. W Nowym Puznowie zamknięta została droga.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji hydrologicznej wkrótce.

Czekamy także na Wasze relacje i zdjęcia - piszcie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualizacja, godz. 12. Dodane zdjęcia z Nowego Puznowa.

Aktualizacja, godz. 12.10.

Jak informują nas mieszkańcy Nowego i Starego Puznowa, podtopienia pojawiły się dzisiaj rano po intensywnych opadach. – Woda przelewała się przez drogę – mówi Dariusz Mikulski, który udostępnił nam filmiki obrazujące skalę zagrożenia.

Na miejscu, oprócz strażaków, był wójt gminy Garwolin. – Najbardziej zagrożone jest jedno gospodarstwo, gdzie dostarczyliśmy piach. Strażacy mają rozłożyć worki wokół domu – mówi Marcin Kołodziejczyk. – Niestety, występuje z różnych przyczyn, problem z drożnością przepustów drogowych. Niektóre z nich są niewystarczającej średnicy. Trzeba tym problemem się zająć. Zimą może być tu większy problem – dodaje. Jak precyzuje, gmina planuje wykonanie rowów przy drodze na tzw. gościniec w Puznowie. Ma to umożliwić szybszy odpływ wód w kierunku rzeki. – Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie tego zadania – mówi wójt.

W wyniku opadów, na kilku odcinkach chodnika przy drodze powiatowej, uszkodzeniu uległy tzw. obrzeża, które oddzielają trakt dla pieszych od rowu. – Dzisiaj byli tam pracownicy PZD. Trzeba pamiętać, że przy intensywnych opadach deszczu, takie sytuacje będą się zdarzać – wyjaśnia dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Garwolinie Marek Jonczak. Jak dodaje, część uszkodzeń może być naprawiona w ramach gwarancji poinwestycyjnej. W 2015 roku droga przez Puznów została przebudowana.

Aktualizacja, godz. 12.20. (za KP PSP Garwolin). Wskutek obfitych opadów deszczu, od wczesnych godzin porannych zastępy PSP i OSP z terenu powiatu garwolińskiego prowadziły liczne działania polegające na wypompowaniu wody z zalanych posesji, ulic i pomieszczeń. Do chwili obecnej odnotowano dziesięć takich zdarzeń, które miały miejsce w Niecieplinie (zalana posesja), Garwolinie - ul. Olimpijska (zalana ulica i parking przed pływalnią miejską), ponadto zalana ul. gen. W. Sikorskiego i ul. Dobra, Rębkowie Podsadowcu (zalana posesja), Nowym Puznowie (posesja i droga powiatowa), Sulbinach (zalana piwnica w budynku przedszkola), Głoskowie (teren przy przedszkolu). Strażacy interweniowali także przy ul. gen. Andersa, gdzie podtopiony został budynek.

Dodaliśmy zdjęcia oraz informacje na temat podtopień w Nowym Puznowie. Materiał wideo udostępnił nam Dariusz Mikulski. >>> http://bit.ly/2quBM6j

Opublikowany przez WirtualnyGarwolin.pl na 4 maja 2017

jd, łk

fot. JB, FC Stromberg Głosków, ŁK

Komentarze  

+3 #3 wodaStrażak 2017-05-07 09:49
Cytuję Obywatel:
nawet Krzysio sie trafił.

no przecież to syn strażaka
Cytować
+5 #2 .Obywatel 2017-05-05 19:09
nawet Krzysio sie trafił.
Cytować
+2 #1 mieszkaniecWojtuś 2017-05-04 17:17
zdjęcie nr 34 ciekawe kto odebrał ten chodnik i rowy i za ile?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież