6 najlepszych pojedzie na finał olimpiady

Opublikowano: 25 kwiecień 2017, 08:56 Kategoria Aktualności
olimpiadaMiętneZS Miętne

156 osób wystartowało w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się w piątek w Miętnem. W finale centralnym powiat garwoliński będzie reprezentowało 6 uczniów, 4 z nich stanęło na podium okręgowych eliminacji. Zespół Szkół w Miętnem, gospodarz eliminacji, zdobył drugie miejsce w rywalizacji szkół.

Eliminacje odbyły się 21 kwietnia. Uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą w części teoretycznej, jak i praktyką. Zmagania odbywały się w siedmiu blokach: technologia żywności, produkcja roślinna i zwierzęca, gastronomia, agrobiznes, mechanizacja rolnictwa oraz architektura krajobrazu. W komisji konkursowej zasiadali wykładowcy Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Wśród najlepszych znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół w Miętnem - Kamil Kocon (II miejsce technologia żywności), Angelika Kutwińska (III miejsce technologia żywności), Łukasz Majsterek (I miejsce mechanizacja rolnictwa), Daniel Dadana (II miejsce mechanizacja rolnictwa). To oni zakwalifikowali się do finału centralnego, który odbędzie się 2 i 3 czerwca w miejscowości Kijany (okręg lubelski). Wśród 25 osób, które wezmą udział w rywalizacji na szczeblu centralny znaleźli się także Piotr Guba z Miętnego i Katarzyna Kucharska z Garwolina.

 

Eliminacje okręgowe to także wielki sukces Zespołu Szkół w Miętnem, która dzięki wysokim wynikom swoich uczniów zajęła II miejsce w rywalizacji szkół. Dyplom odebrał dyrektor placówki Zdzisław Majewski. Pierwsze miejsce zajęła szkoła z Łukowa.

- Różnice punktowe między szkołami były nieduże. Poziom tej olimpiady był naprawdę bardzo wysoki – podsumowywał przewodniczący Komitetu Okręgowego w Siedlcach OWiUR Grzegorz Koc.

W uroczystym podsumowaniu olimpiady oraz wręczeniu nagród najlepszym wzięli udział także między innymi prorektor ds. nauki siedleckiego uniwersytetu Mirosław Minkina, dyrektor Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Adam Skup, dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddziału w Siedlcach Marek Furman oraz starosta garwoliński.

- Gratuluję wszystkim, którzy tu był, bo jesteście najlepsi w swoich środowiskach, w swoich szkołach. Gratuluję zwycięzcą, a szczególnie naszej szkole – podkreślał Marek Chciałowski.

Pełna lista laureatów

Technologia żywności:

Karolina Żyłkaz Łukowa

Kamil Kocon z Miętnego

Angelika Kutwińska z Miętnego

Agrobiznes:

Jakub Barszczewski z Suwałk

Jarosław Michalak z Czyżewa

Mateusz Poreda z Łukowa

Mechanizacja rolnictwa:

Łukasz Majsterek z Miętnego

Daniel Dadana z Miętnego

Tomasz Bobin z Sejnów

Gastronomia:

Damian Popławski z Rudki

Wiktoria Niedziółka z Łukowa

Justyna Zapolska z Augustowa

Produkcja roślinna:

Kamil Jabłoński z Rudki

Maciej Ślósarz z Rudki

Maciej Kondracki z Ostrożanowa

Produkcja zwierzęca:

Przemysław Rusek z Łukowa

Emil Dzięgielewski z Marianowa

Paweł Wyszyński z Łomży

Architektura krajobrazu:

Marcin Oleksza z Białegostoku

Dominika Dębska z Sokoła Podlaskiego

Jolanta Gajowniczek z Mińska Mazowieckiego

jd

 

 

 

 

Komentarze  

-4 #1 szkodaMajka 2017-04-25 09:16
Nie ma wśród finalistów celebryty Kuby Nowaka. Za wysoki poziom, czy co.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież