1000 drzew na minutę!

Opublikowano: 24 kwiecień 2017, 10:19 Kategoria Aktualności
lasnadleśnictwo

Uczniowie z Wilgi i Maciejowic wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew, którą w naszym regionie organizowało Nadleśnictwo Garwolin. Na 20 arach posadzono 1400 nowych drzew.

Ogólnopolska akcja „Sadzimy 1000 drzew na minutę” była organizowana po raz pierwszy. W powiecie garwolińskim organizowało ją Nadleśnictwo Garwolin. 20 kwietnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wildze i Gimnazjum w Maciejowicach razem z leśnikami sadzili sadzonki nowych drzew na terenie leśnictwa Huta.

Nowy las powstanie na 20 arach. 50 osób zasadziło w sumie 1400 sztuk sadzonek dębu. A było to niełatwe zadanie, bo przy sadzeniu trzeba było użyć szpadla. Z pomocą młodym leśnikom ruszyli strażacy z garwolińskiej straży pożarnej.

Po co ta akcja? - Robimy ją po to, by zwrócić uwagę społeczeństwa, że owszem wycinamy, ale na miejsce wyciętych zawsze sadzimy nowe drzewa. Co roku sadzimy więcej liściastych, sadzimy zgodnie z glebą, siedliskiem. Sadzimy tylko gatunki rodzime, dosadzamy drzewa owocowe, biocenotyczne. Co roku sadzimy 500 mln nowych drzew, a dodatkowo wspieramy naturalne odnowienie – informuje Anna Wiewióra, specjalista SL ds. edukacji i lasów niepaństwowych z Nadleśnictwa Garwolin.

Skąd ten 1000? Lasy Państwowe sadzą co roku 500 mln nowych drzew. Gdy podzielimy 500 mln drzew na 365 dni w roku, a potem na 24 godziny i w końcu na 60 minut, otrzymamy liczbę 951. Tyle drzew mniej więcej zostaje posadzonych w minutę. Jeśli doliczymy do tego dosadzane biocenotyczne, krzewy, czy inne pojedyncze drzewa, to zamkniemy się w tym tysiącu.

jd

Autorzy zdjęć: Jakub Błędowski i Anna Wiewióra

 

 

Komentarze  

+1 #2 runo lesnejez 2017-04-26 12:22
Cytuję Vac:
Wiecie dlaczego nie dzieci z Garwolińskich szkół?

Bo szpadla w ręku nawet trzymać nie potrafią

Lasy Państwowe zarabiają na sprzedaży drzew a uczniowie ryja jak krety...za strawę. W pewnym stopniu rozrywka, plener i przyroda...
Cytować
+2 #1 Dlaczego nie Garwolin?Vac 2017-04-24 17:28
Wiecie dlaczego nie dzieci z Garwolińskich szkół?

Bo szpadla w ręku nawet trzymać nie potrafią
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież