Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 24 kwiecień 2017, 09:44 Kategoria Aktualności
kronikastraż pożarna

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 18 do 23 kwietnia.

Zdarzenie drogowe w Miętnem

20 kwietnia. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Miętnem, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Suzuki i Seat. Kierujący pojazdami nie odnieśli obrażeń. Działania zastępów straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach i usunięciu rozbitego szkła z jezdni. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

 

Plama oleju

22 kwietnia. Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie oleju, która ciągnęła się od przejazdu kolejowego w Rudzie Talubskiej, do ul. Polnej w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na sorpcji plamy na długości około 7 km. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP i cztery zastępy OSP.

Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym

23 kwietnia. O godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Kaleń Drugi. Pożarem objęte były materiały palne zgromadzone wokół pieca. Strażacy podali prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie usunięto z pomieszczenia nadpalone materiały. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Działania trwały ponad jedną godzinę.

Pożary traw

W minionym tygodniu doszło do pożarów trawy w Kraskach Dolnych, Woli Rowskiej (dwukrotnie), Samogoszczy, Woli Rębkowskiej, Bączkach, Pasterniku. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody, bądź gaszeniu pożaru przy użyciu tłumic.

KP PSP Garwolin/opr. jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież