Zniżkowa karta dla garwolińskich seniorów

Opublikowano: 20 kwiecień 2017, 16:26 Kategoria Aktualności
seniorzykarta

Jest Miejska Rada Seniorów, Klub Seniora, a teraz będzie także Garwolińska Karta Seniora. Miasto właśnie opracowało regulamin i zasady funkcjonowania nowego programu wspierającego aktywność seniorów. Karta Seniora ruszy po podjęciu przez radę uchwały. Będzie mogło z niej skorzystać blisko 3 tys. osób

Programem „Karta Seniora” mają być objęte osoby po 65. roku życia, które stale zamieszkują na terenie miasta Garwolina. Takich osób, według ewidencji ludności, jest prawie 2900. Co da im Karta Seniora? Między innymi zniżki na płatne zajęcia edukacyjnej organizowane przez miejskie instytucje oraz tańsze bilety do kina, na basen czy siłownię. Zniżka będzie wynosiła nawet 60 proc. od obowiązującej ceny biletu.

W przyszłości program ma być rozbudowany o kolejnych partnerów – także prywatne punkty usługowe. Między innymi pozyskiwaniem nowych partnerów do programu będzie się zajmował opiekun programu – pracownik Urzędu Miasta w Garwolinie.

Wniosek o wydanie Karty Seniora trzeba będzie złożyć w urzędzie miasta. Obiekty honorujące kartę będą miały w witrynach, szybach czy tablicach informacyjnych specjalne naklejki.

Żeby program mógł oficjalnie ruszyć radni muszą jeszcze podjąć uchwałę w tej sprawie.

jd

fot. Google Street View

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież