Razem od 50 lat

Opublikowano: 28 wrzesień 2011, 08:24 Kategoria Aktualności
gmina łaskarzewzłote gody

30 par z gminy Łaskarzew otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Uroczystość Złotych Godów odbyła się wczoraj w Domu Strażaka w Starym Pilczynie. – Życzę wam, abyśmy najdłużej się jeszcze widzieli. Zapraszamy do urzędu, gdzie służymy wam pomocą – mówił Marian Janisiewicz, wójt gminy Łaskarzew.

 

- Wasza rocznica jest okazją do zatrzymania się i spojrzenia na to, co było w waszym życiu. To czas zarezerwowany na wspomnienia i okazja to podziękowania Bogu za trwałość waszego małżeństwa – zaznaczała z kolei Hanna Cichecka, przewodnicząca rady gminy. Oprócz  nich prezydenckie odznaczenia wręczali: Magdalena Wojdyga z Urzędu Stanu Cywilnego oraz Jerzy Błachnio – wiceprzewodniczący rady gminy.

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymało pięć par z Sośninki: Marianna i Stefan Baranowie, Maria i Zdzisław Kondejowie, Krystyna i Czesław Markowscy, Halina i Adolf Puchalscy, Stanisława i Stanisław Rutkowscy, dwie pary z Melanowa: Krystyna i Tadeusz Bijatowie, Jadwiga i Władysław Czwarnowscy, dwie pary z Izdebna: Marianna i Henryk Błażejczykowie, Katarzyna i Ryszard Domareccy, dwie pary z Kolonii Izdebno: Marianna i Władysław Korgolowie, Władysława i Stanisław Długoszowie, dwie pary z Woli Rowskiej: Genowefa i Roman Brzostowscy, Janina i Stanisław Gendkowie, Stanisława i Ryszard z Uścieńca, dwie pary z Lewikowa: Aleksandra i Eugeniusz Sygoccy, Janina i Tadeusz Domareccy.

W gronie złotych jubilatów znalazły się także: dwie pary z Grabiny: Krystyna i Marian Górkowie, Helena i Józef Kopikowie, Marianna i Wacław Jarzynowie z Dąbrowy, Alina i Jan Konopaccy z Nowego Pilczyna, trzy pary ze Starego Pilczyna: Genowefa i Edward Paziewscy, Genowefa i Zbigniew Piętowie, Leonarda i Marian Sikorowie, Stefania i Wacław Paziewscy z Kacprówka, Kazimiera i Marian Więckowscy z Zygmuntów, dwie pary z Budla: Leonarda i Franciszek Konopaccy, Janina i Feliks Przybyszowie, Regina i Bolesław Krogulcowie z Ksawerynowa, Regina i Franciszek Wysoccy z Bud Krępskich oraz Barbara i Edward Pyrkowie z Woli Łaskarzewskiej.

O receptę na długie wspólne życie zapytaliśmy jubilatów. – Nie wiadomo kiedy to zleciało. Jakoś tak szybko. Trzeba być do siebie cierpliwym i wyrozumiałym – przyznają Jadwiga i Władysław Czwarnowscy. – Trzeba wychować piękną rodzinę i darzyć się nawzajem szacunkiem, żeby zgoda w domu była – uważają Władysława i Stanisław Długoszowie, którzy dochowali się 9 dzieci 22 wnucząt.

Lampka szampana i tort były właściwym uwieńczeniem Złotych Godów. Przed jubilatami w programie artystycznym wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Starym Pilczynie.

łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież