Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 18 kwiecień 2017, 10:46 Kategoria Aktualności
kronikastraż pożarna

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 10 do 17 kwietnia.

Zdarzenie drogowe
11 kwietnia. Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Sportowej w Łaskarzewie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: BMW i Toyota RAV4. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy pasażerce jednego z pojazdów, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto strażacy zabezpieczyli miejsce działań i odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Łaskarzew.

Zdarzenie drogowe

11 kwietnia. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Lipówkach, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Audi i Honda Civic. Kierujący pojazdami nie odnieśli obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem drogowym do czasu przybycia policji. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Pilawa. (zdjęcia w galerii)

Samochód uderzył w słup

11 kwietnia. Po godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na ul. Spacerowej w Garwolinie, gdzie samochód osobowy marki BMW uderzył w słup energetyczny. Kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i sorpcji płynów eksploatacyjnych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano pogotowie energetyczne, celem odłączenia przewodów znajdujących się na jezdni. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożar koparko–ładowarki

13 kwietnia. Po godzinie 14 w Chrominie miał miejsce pożar koparko-ładowarki. Do działań zadysponowano jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożar powstał w komorze silnika i został stłumiony przez operatora przy użyciu gaśnicy proszkowej. Strażacy podali prądy piany ciężkiej, co doprowadziło do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała ponad jedną godzinę.

Zdarzenie drogowe

14 kwietnia. Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Trąbkach, gdzie samochód osobowy Skoda Fabia zjechał z drogi i znalazł się w pozycji na dachu. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Ponadto strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Pilawa.

Pożar domku letniskowego

17 kwietnia. Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze domku letniskowego w Wildze. W chwili przybycia na miejsce zastępów straży pożarem objęte było poddasze budynku. Działania polegały na podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe

17 kwietnia. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Górkach, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Seat Ibiza i Citroen Berlingo. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach i sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożary traw

W minionym tygodniu doszło do pożarów trawy w Samogoszczy, Pilawie i Budach Podłęskich. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody, bądź gaszeniu pożaru przy użyciu tłumic.

KP PSP Garwolin/opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież