Jak nieprzewidywalna jest służba strażaka ochotnika przekonali się druhowie z Trzcianki i Woli Władysławowskiej. W Wielkanoc strażacy pojechali gasić pożar prosto z kościoła. W ubiegłoroczną noc zmartwychwstania strażacy interwencję podejmowali w podobnych okolicznościach.

16 kwietnia, kilka minut po północy, do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Wildze. Do akcji zadysponowano dwa zastępy PSP oraz sześć OSP.

W gronie ochotników były m.in. jednostki z Trzcianki (gm. Wilga) i Woli Władysławowskiej (gm. Garwolin). Ci pierwsi do gaszenia pożaru pojechali prosto z czuwania przy Grobie Pańskim w wilżańskim kościele. Druhowie z gminy Garwolin byli w drodze do kościoła, gdy przez radiostację usłyszeli o zagrożeniu.

- Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęty był cały budynek konstrukcji drewnianej, a właściciel znajdował się na zewnątrz. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru – relacjonuje kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. Jak dodaje, akcja trwała blisko dwie godziny.

Co ciekawe, rok temu, także w noc Zmartwychwstania Pańskiego, na terenie gminy Wilga wybuchł pożar. Do jego gaszenia strażacy ochotnicy pojechali, podobnie jak w tym roku, prosto z kościoła.

Łukasz Korycki

fot. arch.

Komentarze  

+4 #1 pogorzelecz Wilgi 2017-04-21 10:45
pożar strawił budynek mieszkalny w Wielkanoc, mineło prawie dwa tygodnie, co zrobił UG. w Wildze żeby pomóc poszkodowanemu mężczyznie, czy tylko pomaga sie organizując spektakularną akcję jak np. zbiórka pieniedzy dla chorwego wójta, przecież pogorzelec to też mieszkaniec tej gminy.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież