Dla kogo tytuł zasłużonego?

Opublikowano: 13 kwiecień 2017, 09:35 Kategoria Aktualności
powiat garwolińskiGarwolinzasłużony

Po raz 12. Powiat Garwoliński przyzna w tym roku tytułu „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” osobom i instytucjom w 7 różnych kategoriach. Wnioski z kandydaturami można składać do 30 kwietnia, a laureatów poznamy prawdopodobnie podczas Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego.

Tytuł honorowy „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” nadawany jest osobom fizycznym i prawnym, organizacjom pozarządowym oraz innym jednostkom nieposiadającym osobowości prawnej, które całokształtem swej działalności zawodowej lub społecznej albo realizacją swoich zadań przyczyniły się do rozwoju i promocji powiatu, albo też poprzez inne swoje osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie.

Tytuł ten może być nadawany w następujących dziedzinach: nauka i oświata, kultura i sztuka, sport, rozwój gospodarczy, działalność samorządowa, rolnictwo i ochrona środowiska, działalność społeczna.

O tym, kto otrzyma tytuł i statuetkę zadecyduje kapituła w składzie: Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego, Starosta Powiatu Garwolińskiego, pięciu członków powołanych przez Radę Powiatu Garwolińskiego spośród radnych Rady Powiatu Garwolińskiego, laureaci dwóch ostatnich edycji tytułu.

Wnioski o przyznanie tytułu należy składać do Przewodniczącego Rady Powiatu Garwolińskiego w terminie do 30 kwietnia. Kandydatów mogą zgłaszać: Rada Powiatu Garwolińskiego, rady samorządów gmin i miast powiatu garwolińskiego, organizacje społeczne, zawodowe i gospodarcze działające na terenie powiatu

garwolińskiego oraz instytucje i inne podmioty prowadzące działalność w dziedzinach, w których przyznawane są wyróżnienia.

Szczegóły regulamin jest dostępny na stronie www.garwolin-starostwo.pl

jd

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież