Kontrowersyjna wystawa usunięta

Opublikowano: 12 kwiecień 2017, 17:11 Kategoria Aktualności
aborcjawystawakościółpolicja

Po ponad dwóch tygodniach od jej zawieszenia, z murów kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej zniknęła wystawa na „Aborcja zabija”. Ekspozycja Fundacji Życie i Rodzina wzbudziła w Garwolinie wiele kontrowersji.

Wystawa została umieszczona na ogrodzeniu parafii 25 marca, w Dniu Świętości Życia. Następnego dnia jedna z mieszkanek Garwolina zawiadomiła policję, że została zgorszona widokiem ofiar aborcji, który uznała za upublicznianie nieprzyzwoitych treści.

Zbulwersowany formą wystawy był także nasz czytelnik. „Plakaty umieszczone przed kościołem sieją zgorszenie. Moje dziecko przechodząc przestraszyło się. Ludzie miejcie trochę ogłady w swoich protestach. Pomimo brutalności nie przemawia to do mnie. I do tego niby to ma coś wspólnego z kościołem... proszę o refleksje” – napisał do nas pan Robert.

Po tym jak sprawą zainteresowała się garwolińska policja, mundurowi sugerowali organizatorom wystawy, aby zdjąć plakaty. Bezskutecznie. „Wystawa została zorganizowana zgodnie z prawem, a Fundacja Życie i Rodzina nie zamierza ulegać próbom ideologicznej cenzury na ulicach polskich miast” – zapewniali organizatorzy.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych wystawa została usunięta. Jak dowiedzieliśmy się od osób odpowiedzialnych za zdjęcie plakatów z ogrodzenia, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, plakaty znikają przed Triduum Paschalnym.

Łukasz Korycki

Komentarze  

0 #7 re:Redakcja 2017-04-30 13:54
Cytuję konio:
Szanowna redakcjo proszę się zapoznać z przytoczonym przeze mnie artykułem kk i nie umieszczać więcej takich linków bez wymaganego w takich sytuacjach ostrzeżenia że link prowadzi do treści przeznaczonych dla dorosłych. Liczę że ten link szybko usuniecie zanim organa ścigania się tym zainteresują.

Komentarz z linkiem został usunięty.
Cytować
0 #6 art. 200 par. 5 Kodeksu karnegokonio 2017-04-30 10:39
Szanowna redakcjo proszę się zapoznać z przytoczonym przeze mnie artykułem kk i nie umieszczać więcej takich linków bez wymaganego w takich sytuacjach ostrzeżenia że link prowadzi do treści przeznaczonych dla dorosłych. Liczę że ten link szybko usuniecie zanim organa ścigania się tym zainteresują.
Cytować
0 #5 ZamiastkaJerzy Cieślański 2017-04-29 11:59
Komentarz został usunięty. Treść niezgodna z regulaminem.
Cytować
0 #4 Z igły widłyLena 2017-04-24 10:53
Ważniejsza jest walka z nielegalną aborcją bo tej jest kilka tysięcy rocznie. Ale droga nie przez drastyczne zdjęcia lecz przez nowoczesną edukację seksualną zapewniającą wiedzę na temat antykoncepcji.
Cytować
0 #3 Tak ale po coJerzy 2017-04-18 15:26
To ta checa była dla celów politycznych?
Fanatycy religijni rozwieszają w Twojej okolicy antyaborcyjne bannery z drastycznymi treściami? Chcesz temu przeciwdziałać? Partia Razem stworzyła specjalną stronę internetową ze stosownymi radami.
www.zdalaodszpitala.pl
Cytować
-8 #2 PanPiotr 2017-04-13 18:33
Mam nadzieję, że po świętach wystawa wróci. Bo nic tak nie cieszy jak wściekłość lewaków :)
Cytować
0 #1 Wy się cieszcie,bo nareszcie...Jerzy Cieślański 2017-04-12 22:49
Wszystkim ateistom, aby uśmiechem rozjaśnić zasromane przez zniknięcie inkryminowanej wystawy, -liczko, proponuję do przestudiowania tekścik: Jak się kochać bezpiecznie z katoliczką :)
http://forum.nie.com.pl/viewtopic.php?f=5&t=32&start=200#p187893
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież