Przez Maciejowice na Wawel

Opublikowano: 13 kwiecień 2017, 09:08 Kategoria Aktualności
maciejowicerajdsmoleńsk

W poniedziałek Maciejowice po raz kolejny gościły uczestników VII „Rajdu Rowerowego im. Marii i Lecha Kaczyńskich”, który podąża z Warszawy na Wawel, aby dotrzeć tam w rocznicę pogrzebu Pary Prezydenckiej czyli 18 kwietnia.

Uczestnicy rajdu w ten sposób pragną uczcić pamięć wszystkich osób, które zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem w 2010 roku. W rajdzie uczestniczą współpracownicy śp. Lecha Kaczyńskiego, parlamentarzyści oraz samorządowcy. Trasa wiedzie miejscami w których prezydent Lech Kaczyński gościł z oficjalnymi wizytami.

Przedstawiciele gminy Maciejowice na czele z wójtem Sylwestrem Dymińskim oraz ks. kan. Stanisławem Marczukiem, zastępcą wójta Ryszardem Brodziakiem, przewodniczącym rady gminy Pawłem Jaworskim, dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Krystianem Milewskim, dyrektorem Publicznego Gimnazjum Andrzejem Nakoniecznym oraz radnym Adamem Gliwką wraz z rajdowiczami złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod tablica upamiętniającą wizytę śp. Lecha Kaczyńskiego w 2009 roku w Maciejowicach. Następnie wszyscy udali się na uroczystą kolację do Stanicy Kościuszkowskiej, podczas której wspominano wizytę głowy państwa w Maciejowicach.

Goście w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy przekazali na ręce wójta podziękowanie wraz z pozdrowieniami.

Następnego dnia uczestnicy rajdu wyruszyli na trasę drugiego etapu. Ziemię maciejowicką opuścili w Antoniówce Świerżowskiej, gdzie promem przeprawili się na drugą stronę Wisły, podążając w kierunku Radomia.

maciejowice.pl/opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież