Nocna jazda pod okiem policji

Opublikowano: 12 kwiecień 2017, 13:37 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicja

23 nałożone mandaty karne, 6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych pojazdów i 1 wniosek do sądu – to bilans działań policyjnych prowadzonych w związku z „nocną jazdą w Garwolinie”.

W sobotnią noc, policjanci przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne w związku z nocną jazdą jaką urządzają sobie młodzi mieszkańcy nie tylko garwolińskiego, ale i sąsiednich powiatów. Uczestnicy gromadzą się w wyznaczonym miejscu, a następnie przemieszczają w wyznaczony rejon po ustalonej trasie. W trakcie jazdy niestety dochodzi do naruszeń przepisów ruchu drogowego oraz zakłócania spoczynku i ciszy nocnej na co skarżą się mieszkańcy.

Stąd też zdecydowana reakcja ze strony policji, w trakcie której skontrolowano 48 pojazdów. W 6przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne z uwagi na zły stan techniczny pojazdów, nałożono 23y mandaty karne (brak zapiętych pasów bezpieczeństwa przez osoby w trakcie jazdy, braki w obowiązkowym wyposażeniu pojazdów, zły stan techniczny pojazdu).

Działania będą prowadzone nadal, policjanci będą bacznie przyglądać się, czy uczestnicy nie łamią przepisów prawa oraz zdecydowanie reagować na takie przypadki.

KPP Garwolin/oprac. jd

fot. arch.

Komentarze  

0 #3 ehhniski 2017-04-14 22:28
młody głupoty piszesz, kubełki i klatka są typowo wykorzystywane do sportowej jazdy samochodem, jaki jest tego sens w samochodzie wykorzystywanym do codziennej jazdy? takie rzeczy to raczej na tor bo szybka jazda po normalnych drogach nie ma za wiele wspólnego z bezpieczeństwem . Z reszta samo poprawianie producenta i modyfikacje tego co było wcześniej zaprojektowane też nie jest dobre. chyba że się jeździ jakimś gruzem któremu nic już nie zaszkodzi
Cytować
-2 #2 KomediaMlody 2017-04-13 13:08
Stary to jest taka przynależność do grupy :) człowiek to zwierzę stadne.
Ale ciekawi mnie wpis "zły stan techniczny "
Często jest tak ze nasi policjanci nie mają pojęcia o modyfikacjach poprawiających nasze bezpieczeństwo a jednak przepisy zakazuja takich właśnie "udoskonaleń " chociażby takich jak fotele kubełkowe czy klatka bezpieczeństwa.
Cytować
+4 #1 nocna jazdastary 2017-04-12 16:24
Powiedzcie mi o co tam właściwie chodzi z tą nocną jazdą? Rywalizują który ma więcej panienek w aucie , bardziej przepalony wydech , bardziej wypicowany samochód czy o co tam biega?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież