Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 11 kwiecień 2017, 10:13 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 3 do 9 kwietnia.

Zdarzenie drogowe

4 kwietnia. Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Łaskarzewie, gdzie samochód osobowy Opel Corsa zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem, a następnie przekazali poszkodowaną przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto działania zastępów straży polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Łaskarzew.

Zdarzenie drogowe

6 kwietnia. Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Gończycach, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe BMW i Opel Vectra. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Gończyce.

Pożar budynku mieszkalnego

7 kwietnia. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Rudzie Talubskiej. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pali się drewniane wykończenie ściany przy kominku. Działania zastępów straży polegały na usunięciu nadpalonych elementów ze ściany, co umożliwiło stwierdzenie nieszczelności przewodu kominowego. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Ruda Talubska.

Pożary traw

W minionym tygodniu doszło do pożarów trawy w Antoniówce Świerżowskiej, Oblinie, Maciejowicach, Wygodzie, Kozicach, Woli Rębkowskiej, Skurczy, Uninie-Kolonii, Więckowie, Życzynie, a także poszycia w lesie w Wildze, Bączkach i Łaskarzewie. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody, bądź gaszeniu pożaru przy użyciu tłumic.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież