Włamywacze do jubilera w rękach policji

Opublikowano: 09 kwiecień 2017, 15:07 Kategoria Aktualności
kradzieżjubilergarwolinpolicja

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o włamanie do sklepu jubilerskiego w Garwolinie i kradzież biżuterii. Poszkodowany wycenił wartość poniesionych strat na kwotę dwóch tysięcy.

Praca operacyjna pozwoliła na zatrzymanie mężczyzn, którzy są podejrzani o włamanie do sklepu jubilerskiego w Garwolinie i kradzież biżuterii. Do zdarzenia doszło 4 kwietnia około 01:15. Wówczas policjanci ustalili, że sprawcy przez wybitą szybę w witrynie sklepu, dokonali kradzieży różnego rodzaju biżuterii, na kwotę 2 tys. złotych.

Podczas gdy policjanci szukali sprawców, na miejscu przestępstwa pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili policyjne oględziny. - Zebrane na miejscu ślady, a także operacyjnie uzyskane informacje spowodowały, że tego samego dnia  kilka godzin po tym zdarzeniu policjanci z komendy w Garwolinie zatrzymali podejrzanych o ten czyn. Policjanci odzyskali skradzione mienie – informuje asp. sztab. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Zatrzymani, w wieku  31 i 38 lat, usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do innego sklepu, którego dopuścili się tej samej nocy . W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się do przestępstw. Teraz za te przestępstwa może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.  Zatrzymani byli wcześniej notowani za podobne przestępstwa.

Sprawa niebawem znajdzie swój finał na sądowej wokandzie.

KPP Garwolin/opr. łk

fot. arch.

Komentarze  

+1 #1 Brawo policjaWojtek63 2017-04-09 18:41
Dwa tysiące to akurat na nową pancerną szybę wystawową.
Bo te szkiełka i czeskie złoto z wystawy warte były...
No właśnie- ile były warte ?
Dobrze, że policja złapała złodziei, którzy okradli nierozsądnego jubilera. No bo który rozsądny jubiler zostawia COKOLWIEK na wystawie ?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież