Nauczyciele z medalami

Opublikowano: 27 wrzesień 2011, 08:55 Kategoria Aktualności
znpnauczycielemiętne

Trzem nauczycielom z powiatu garwolińskiego wręczono odznaczenia Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego i Komisji Edukacji Narodowej. Tytuł Honorowego Członka ZNP otrzymała poseł Stanisława Prządka.

Krótka uroczystość wręczenia odznaczeń była pierwszą częścią szkolenia organizowanego w Miętnem przez garwoliński oddział ZNP. Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie oświaty medal Komisji Edukacji Narodowej przyznano Mariannie Zając – dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzegach (gm. Miastków Kościelny) oraz Mariuszowi Dudzińskiemu – wicedyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.

 

Za wieloletnią działalność związkową, okazywaną pomoc innym nauczycielom Złotą Odznaką ZG ZNP został odznaczony Marek Piotrowski, od niedawna wicedyrektor garwolińskiego ZSP nr 1.

Wczoraj w Miętnem tytuł Honorowego Członka ZNP odebrała poseł Stanisława Prządka. – Zasługi pani poseł w naszym środowisku są ogromne, szczególnie w ostatnich latach, kiedy aktywnie włączyła się w obronę małych, wiejskich szkół – argumentowała Halina Poszytek, prezes garwolińskiego oddziału ZNP.

- Z zawodem nauczyciela jestem związana od zawsze. Jak się raz jest nauczycielem to przez całe zawodowe życie ma się to w pamięci – mówiła Stanisława Prządka. – Honorowe członkowstwo ZNP to ogromny zaszczyt. Uroczyście oświadczam, że będę mieć dalej na uwadze sprawy nauczycieli, tym bardziej jako członek ZNP – dodała.

Legitymację potwierdzającą tytuł wręczył parlamentarzystce Grzegorz Gruchnik. Chwilę później wiceprezes ZG ZNP wygłosił prelekcję na temat kompetencji związków zawodowych w świetle nowego rozporządzenia. W dalszej części szkolenia wystąpiła Elżbieta Michalak z Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Metodyk mówiła o zmianie przepisów o udzielaniu pomocy psychologicznej uczniom. Grzegorz Gruchnik i Ewa Flaga na zakończenie mówili o nowych zapisach rozporządzenia o szkolnictwie zawodowym.

łk

Komentarze  

0 #8 wzajemna lizusostwojan 2011-09-28 23:28
Pani Prezes jest oddelegowana do pracy związkowej i zarazem w ramach tego oddelegowania dalej uczy w tej szkole. Chcę powiedzieć że za oddelegowanie samorządy robią zrzutkę. Czy jest to zgodne z prawem? Pani Zającowa otrzymała medal za obronę stołków w tym i pani Prezes Poszytek jeszcze przez rok.
Cytować
0 #7 Oszczędności w szkołach???Sara 2011-09-28 09:24
Działacze ZNP sa pozatrudniani FIKCYJNIE na etatach w szkołach
korzystają z przywilejów Karty Nauczyciela. Zwalnia się nauczycieli w szkołach by utrzymać "Nierobów" w ZNP. Tak sie robi . Żenada.!!!
Cytować
-3 #6 obłudazenon 2011-09-28 08:23
czlonkowie ZNP zobaczcie jaką macie obłudną prezeskę wstyd to kobieta bez honoru
Cytować
-2 #5 Medale dla swoichAgora 2011-09-27 21:11
ZNP ma 150 członków swej organizacjii powiatowej, przeważnie dawnych działaczy nieboszczki PZPR, którzy to sobie roszcza prawa
oswiatowe.Tylko co w powiecie zrobił zwiazek ZNP dla swoich działaczy zafundował swoim biurokratom wycieczke za darmoche za granice pomijajac tych co opłacaja składki członkowskie czy to nie dzialania korupcyjne by za pieniazki skadkowe rozbijac sie na wycieczki pani Prezes?Tylko tak dalej to za rok bedzie nas 50 a dwa latka trzeba bedzie zwijac sztandary
Dzis dzialaja inne organizacje zwiazkowe w oswiacie zadufanie ZNP jest takie ze nie zaprasza sie innych na takie uroczystości
jeszcze pare latek i " sztandary tej pokomunistyczne j organizacji trzeba bedzie wyprowadzic ze szkolnych budynków" bo nie poto płacimy składke 1% by działacze balowali za nasza kase.
Cytować
-3 #4 NaczycielKto to jest? 2011-09-27 18:16
Ale błędy tu walicie - kto to jest NAczyciel?
Cytować
+5 #3 Jakie to piękne!!!Ewa 2011-09-27 17:11
Jakie to piękne!!!. Pierwszy komentarz i już wiem, że jestem gdzie jestem. No bo gdzie indziej jak nie w Polsce można spotkać tyle zazdrości i zawiści. Na sztandarach BÓG, HONOR i OJCZYZNA, a w sercu i myślach ZAZDROŚĆ, ZAWIŚĆ i HIPOKRYZJA.
Cytować
+5 #2 Marek PiotrowskiA2 2011-09-27 09:33
Kto zna Pana Piotrowskiego,t en wie za co... Jest to prawdziwy pedagog z powołania, wkłada dużo serca w swoja pracę. Uczył mnie w latach 2002-2005 , Darzę go ogromnym szacunkiem i bardzo miło wspominam.
Cytować
-4 #1 kolesiostwonauczyciel 2011-09-27 09:19
Za co otrzymala wyróżnienie pani Zając. Chyba za to, że zatrudnia prezes ZNP p. Poszytek. Szkółka w Brzegach nie wyróznia się niczym spośród innych. Dudziński, Piotrowski- za co? Prządkowa- za co? Śmiechu to wszystko warte. Powinni jeszcze udekorować Zawadkę, Flagową i KOwalskiego- to byłby komplet.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież